Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40J5100 - zmiana jasności ekranu.

09 Lis 2016 21:23 807 5
  • Poziom 9  
    Dobry wieczór.
    Zakupiłem dokładnie wczoraj telewizor Samsung UE40J5100.
    Zauważyłem, że jeżeli obraz przechodzi z jasnego światła na ciemne światło, podświetlenie nie nadąża i gaśnie z opóźnieniem. Tak samo jest w przypadku przechodzenia z ciemnego na jasne.
    Wygląda to tak, jak by obraz był zsynchronizowany z czujnikiem światła i działał z opóźnieniem do podświetlenia na ekranie.
    Dzwoniłem do Samsunga i pierwsza ich sugestia bym wyłączył tryb eco (dopasowywanie obrazu do oświetlenia w pomieszczeniu), z tym że tę opcję miałem wyłączoną.
    Sprawdzałem na tunerze satelitarnym (przewód 10m HDMI) oraz urządzeniu TV BOX (przewód 1m HDMI).
    O dziwo jak podłączyłem pendrive z filmem, podświetlenie nie miało opóźnień i było jednakowej jasności.
    Ktoś już na forum Samsunga o tym napisał, lecz nie otrzymał odpowiedzi.
    Co może być problemem?

Pozdrawiam
    Marcin
  • Poziom 32  
    Poszukaj w instrukcji obsługi jest tam coś takiego jak oświetlenie dynamiczne. Nie czyta się instrukcji nie czyta.
  • Poziom 43  
    Ano twoje wygórowane wymagania, oczekiwania. Samsungi to akurat nie jesyt najlepsza jakość obrazu..O wiele lepiej wypada LG.
  • Poziom 9  
    osiniak75 napisał:
    Poszukaj w instrukcji obsługi jest tam coś takiego jak oświetlenie dynamiczne. Nie czyta się instrukcji nie czyta.

Sprawdzałem wszystkie opcje telewizora. Nic nie pomogło.
    LeDy napisał:
    Ano twoje wygórowane wymagania, oczekiwania. Samsungi to akurat nie jesyt najlepsza jakość obrazu..O wiele lepiej wypada LG.

W tym przypadku nie chodzi o jakość obrazu, tylko o dziwne zachowanie podświetlenia (które w przypadku odtwarzania z USB działa wyśmienicie).
  • Poziom 32  
    Samsung UE40J5100 - zmiana jasności ekranu.
    Przy dużych różnicach w jasności poszczególnych scen podświetlenie nie nadąża, mam tv toshiby i tam też jest ten bajer, trochę inaczej się nazywa.
  • Poziom 9  
    Tak jest z tym modelem telewizora. Nawet SAMSUNG nie był w stanie mi pomóc. Temat do zamknięcia.