Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy kodek H.264 od Socionext

ghost666 09 Lis 2016 22:38 1533 0
 • Nowy kodek H.264 od Socionext
  Firma Socionext Inc. ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowego układu - SC2M15 - jest do scalony kodek dedykowany do układów transmisji wideo. Układ dedykowany jest do aplikacji takich jak kodowanie, dekodowanie i transkodowanie sygnałów wideo i audio w standardzie H.264/HVC. Układ ten jest idealny do aplikacji takich jak cyfrowe systemy nadawania strumieni wideo poprzez Internet.

  Układ ten wyróżnia się na tle konkurencji tym, że oprócz klasycznych funkcji związanych z pracą jako koder/dekoder umożliwia on także od razu strumieniowanie wideo poprzez Internet (IP), co sprawia, że idealnie nadaje się jako element torów sygnałowych systemów nadzoru wideo czy systemów medycznych. Urządzenia tego rodzaju są jednymi z motorów napędowych sektora układów scalonych wideo.

  Starania Socionext wpisują się w ewolucję z wideo transmitowanego sprzętowo do architektur definiowanych programowo. Prezentowany kodek H.264 doskonale wpisuje się w tą strategię, zapewniając realizację krytycznych funkcji, takich jak kodowanie i dekodowanie wideo, (nawet wielu strumieni na raz) przy jednoczesnej możliwości obsługi systemów IP.

  Nowy kodek H.264 od Socionext


  SC2M15 opracowany został z wykorzystaniem długiego doświadczenia firmy Socionext. Kodek wyposażono w możliwość symultanicznego transkodowania trzech kanałów H.264 w jakości fullHD i transmisji ich poprzez sieć. Dodatkowo układ umożliwia kompresję danych pozwalającą osiągnąć wysoką jakość obrazów i audio przy niskim zajęciu pasma. Umożliwia to nadawanie 1080i60 przy łączu 2 Mbpos.

  Dodatkowo, jako że SC2M15 zaprojektowano jako urządzenie typu slave możliwe jest zarządzanie układem z poziomu zewnętrznego procesora poprzez wbudowany w kodek interfejs szeregowy. Daje to ogromną swobodę przy konstrukcji aplikacji z wykorzystaniem omawianego układu i implementacje szerokiej gamy funkcji z wykorzystaniem tego SC2M15.

  Źródło: https://www.eeweb.com/company-news/socionext/socionext-introduces-new-h.264-full-hd-multi-channel-codec/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9417 postów o ocenie 7069, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.