Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kimatyzacja do kombajnu

12 Lip 2005 23:56 1375 5
  • Poziom 24  
    znajomy chce zeby zalozyc mu klimatyzacje w kabinie kombajnu.moze ktos podpowie gdzie mozna cos takiego kupic?i ile to moze kosztowac?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 23  
    Uuuu... spora rzezba bedzie, zaadaptowac cos z osobowki moze, koszty to pewnie od 2kzl w gore.

Albo taki szalony pomysl: kupic maly klimatyzator okienny (w kioskach i roznych budkach handlowych takie montuja) + generator podlaczony do silnika albo nawet agregat spalinowy i wozic caly bajzel na kombajnie. Po sezonie wszystko mozna demontowac, klimatyzacje wykorzystac w domu, agregat w gospodarstwie tez sie przyda :)
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 31  
    mozna się zastanowić nad sposobem zasilania urzadzenia - jeśli mechanicznie przez pasek no to tego rodzaju rozwiązania istnieją w różnego rodzaju ładowarkach a koszt to prawdopodobnie gdzieś ok. 4 tys + wszelkie przeróbki do układu nawiewu i napędu. inna opcja to układy typu kompakt montowane na budzie i przetłaczające powietrze przez rury typu spiro Φ100-200. ten układ jednak wymaga innego napędu najcześciej stosowany jest napęd hydrauliczny gdyż tego typu pojazdy zwykle tej mocy mają w nadmiarze, z elektryczną jest gorzej. Jakiś czas temu zmajstrowałem coś takiego do ładowarki i w sumie wyszło coś ok. 6 tys no ale był to swego rodzaju prototyp. Jednak urzadzenie tego typu fabryczne kosztuje ok 15-20 tys.
  • Poziom 29  
    kolega zamontowal tak twierdzi dokladniej nieopisze bo nie widzialem chlodziarke taka na 12v do lodow napoi .wieko otwartwe ,kombinacja wedlug uznania z wezem odprowadzajacym gorace powietrze .mam taka chlodziarke do tematu wroce.ponoc dziala dobrze.ciekawe jaka wydajnosc.zobaczyl u mnie w garazu i zaproponowal ze mozna cos takiego zrobic,ja nie mialem na to czasu ,ale te upaly chyba sprubuje.
  • Poziom 23  
    Jak chlodziarka na peltierze to beznadziejna wydajnosc.
  • Poziom 16  
    Poszukaj po necie to znajdziesz taki klimatyzator używny. Jedna opcja to napęd z paska klinowego ze sprężarką na bloku diesla, druga to sprężarka 12-24V zasilana z instalacji elektrycznej - żadko wystarcza typowy alternator - trzeba wymieniać na większy. Ta druga opcja jest o tyle lepsz, że jak kupisz to sprawne, to zamontujesz samemu w pierwszej bez chłodniaża się nie obejdzie, a podstawa sprężarki do bloku też słono lubi kosztować. Powowdzenia
    Misiek