Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark x544 - złe wydruki obrazów

tomsonchina 10 Nov 2016 10:12 1212 7
 • #1
  tomsonchina
  Level 14  
  Witam koledzy, dostałem do czyszczenia moduł drukujący od Lexmark x544.
  Klientowi chodziło o wyczyszczenie listwy czyszczącej, ponieważ miał na wydruku poprzeczne paski. Po wykonaniu danej czynności, dokręceniu listwy problem z pasami na wydrukach zginął ale pojawił się inny co załączam na zdjęciach.
  Poproszę o diagnozę co może być przyczyną tej usterki. Problem dotyczy drukowanych zdjęć, sam wydruk tekstu jest bardzo dobry, ostry i czytelny.
  Zdjęcie numer 4 opisuje problem z jakim przyszedł klient, a zdjęcie numer 3 jest już po czyszczeniu ale widać na nim błąd o który pytam. Lexmark x544 - złe wydruki obrazów Lexmark x544 - złe wydruki obrazów Lexmark x544 - złe wydruki obrazów Lexmark x544 - złe wydruki obrazów Lexmark x544 - złe wydruki obrazów
 • #2
  mmcinek
  Level 17  
  Umyj wałki magnetyczne.
 • #3
  tomsonchina
  Level 14  
  No właśnie je wyczyściłem wodą i izopropanolem, stawiasz na wałki? A listwe w tym tonerze się pozycjonuje czy tylko dokręca?
 • #4
  mmcinek
  Level 17  
  Umyj dokładnie wałki. Tam gdzie ci brudzi pozostało oblepienie z toneru. Bywa, że myć trzeba do skutku. Najlepiej zdemontować wałek i woda, detergent i gąbka, potem dobrze opłucz i wysusz.
 • #5
  abcpawel
  Level 20  
  A tonery zamienniki? Przy tym przebiegu raczej nic takiego nie powinno się dziać a jeśli kiepskie są tonery to żadne czyszczenia Ci nie pomogą. W razie co mam zespół obrazowy bez czarnego bębna, tanio się pozbędę.
 • #6
  tomsonchina
  Level 14  
  Panowie po ponownym umyciu wałków i listew wydruk wygląda następująco, podpowiedzcie co dalej robić , bębny wyglądają dobrze, toner oryginalny. Lexmark x544 - złe wydruki obrazów
 • #7
  mmcinek
  Level 17  
  Zrób kalibrację koloru z menu użytkownika.
 • #8
  tomsonchina
  Level 14  
  Kalibracja oczywiście że była zrobiona. Na daną chwilę klient odebrał maszynę zobaczymy co będzie dalej.