Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka makita 6935fd - jaki smar przekładniowy

10 Lis 2016 11:26 1857 4
  • Poziom 5  
    Witam,
    Bardzo proszę o poradę;
    Zabrałem się za naprawę wkrętarki impaktowej makita 1434 (6935FD) ponieważ przestał działać wyłącznik tz chwile działał i przestawał po odczekaniu powiedzmy minuty działał znów przez chwile,więc zajrzałem do serwisowki w necie i rozkręciłem ustrojstwo,lektura z netu wskazywała że padł tranzystor czy jakoś tak to ustrojstwo było nazwane ,(w sprawach elektro jestem przysłowiowym lajkonikiem :cry: )w mojej makicie ten że tranzystor przyciągnął na siebie taki czarny pył był cały nim oklejony, powycierałem to wszystko spisałem numery z wyłącznika i poskładałem do "kupy" i co się okazało wkrętarka zaczęła kręcić jak za dawnych lat a może nawet lepiej.Oczywiście zamówiłem nowy wyłącznik.
    1.Czy ten osad mógł powodować takie zachowanie wkrętarki ,bo nie wiem czy wymieniać wyłącznik.
    2. czym wymyć i przesmarować przekładnie ,(kontaktowałem się z paroma serwisami to jednoznacznej informacji nie uzyskałem, w jednym serwisie sprzedali mi smar jak do pneumatów ,w drugim zaproponowali bosch 1615-430 001.
    Przepraszam za obszerną treść i bardzo proszę o wskazówki.
    pozdrawiam
    pp
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 20  
    Witam,
    nie jest to urządzenie wysoko obrotowe więc nie ma to większego znaczenia jaki smar użyjesz. W punktach serwisowych zalecają taki jaki producent zaleca więc "każda sroka swój ogon chwali". Przełącznik możesz przemyć spirytusem, zaś układ przekładni przed nałożeniem smaru możesz przemyć rozpuszczalnikiem.
    Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 5  
    Dzięki za odpowiedź ,
    W serwisie Makity podano mi ten Boschowski więc Makita nie podaje dokładnie jaki tam ma być smar albo serwisy do bani? Wolałbym jednak użyć oryginału tylko jakiego, ewentualnie dobrego zamiennika ale dokładnie co to ma byc bo przecież rodzajów smarów jest dziesiątki.
    Wyłącznik wymienię na nowy bo już kupiłem tylko znów problem bo ten wyłącznik jest z tranzystorem a tranzystor jet przykręcony jak dobrze pamiętam do silnika przy użyciu białej pasty . Jaki zadanie spełnia ta pasta i gdzie takiej szukać.
  • Poziom 20  
    Produkty pod nazwą Makity wychodzą od różnych producentów sprzętu elektrycznego, kilka lat temu kupowałem w RPA w Johannesburgu z tamtejszej produkcji. :)
    Odnośnie wyłącznika: Tranzystor przykręcony do silnika - to zapewnia mu odprowadzenie wydzielanego na nim ciepła co zastępuje mu radiator, biała pasta - to jest silikonowa pasta termo-przewodząca pomagająca dokładniejsze odprowadzenie ciepła, często stosuje się w elektronice i elektryce i możesz ją kupić w każdym sklepie z elektronicznymi podzespołami lub na znanych stronach aukcyjnych .
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Dzięki ,Adam-zw za wyjaśnienie białej pasty pod tranzystorem.
    Udałem się do serwisu Makity i tam sprzedano mi smar o nr 181490-7 i według lektury tego forum to smar do tłoków w pneumatach a nie do przekładni,mam wrażenie że sprzedawca dał mi go na odczepne ,konsultował się z serwisantem i po ich minach widziałem że chyba sami nie wiedzieli jaki smar zastosować.
    Znalazłem w necie takie smary makity podobno przekładniowe.
    makita 183477-5
    lub
    http://allegro.pl/makita-smar-przekladniowy-oryginalny-p-08361-30g-i5552773647.html
    Może przesadzam z tym smarem ale nie chciałbym przez niewłaściwe zastosowanie smarowidła zepsuć urządzenia więc prosze o wskazanie dokładnie jakiego smaru użyć.