Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Grande Punto1.4,77 2008 - Nie działa wyłącznik świateł

10 Lis 2016 12:32 663 6
 • Poziom 13  
  Dzień dobry,
  Światła postojowe i mijania nie reagują na położenie włącznika/wyłącznika. Po przekręceniu kluczyka, bez względu na położenia włącznika, świecą się postojowe i mijania. Po ustawienia włącznika na 0 świecą się cały czas. Uruchomienie silnika musi następować z włączonymi światłami. Nie są "odcinane" na czas rozruchu. Po cofnięciu kluczyka na 0 światła gasną, bez względu na położenie włącznika.
  Światła długie ok.
  Pozostałe funkcje elektryczne i mechaniczne działają poprawnie.
  Poproszę o sugestie.
  Jakieś propozycje...?
  Pozdrawiam
 • Poziom 6  
  Czyli światła gasną jak gasisz silnik, a jak go uruchamiasz to muszą być włączone ? Niewiem czy to jest rozwiązanie fabryczne, ale to dla mnie dziwne...Moim zdaniem albo wymiana przełącznika, albo przekaźnik nawalił
 • Poziom 13  
  Potwierdzam.
  Światła gasną, gdy wyłączam silnik a zapalają się bez mojej zgody tj. bez ustawienia włącznika świateł na włączone, podczas rozruchu silnika.
  To nie jest rozwiązanie fabryczne i nie można zmienić tego poprzez zmianę ustawień komputera. Usterka nastąpiła nagle w maju br. a samochód kupiłem w sierpniu. (od dobrego kolegi z pracy, który dbał o auto, jak o własne dziecko:)) Nic nie było przerabiane, tym bardziej w elektryce.
  Podwórkowi naprawiacze typują włącznik oraz, co gorsze jest finansowo - zaprogramowany układ (body). Jak czytałem, trzeba taki układ zdobyć z odzysku, dać do zaprogramowania pod kątem danego egzemplarza Fiata i zamontować. Koszt ponad 700 zł - dla mnie to dużo. Stąd moja prośba o wypowiedzi znawców, bo o elektryce samochodowej nie mam bladego pojęcia.
 • Poziom 11  
  Mam ten sam problem. Czy poradziłeś sobie z tym tematem ?
 • Poziom 13  
  Niestety, jeżdżę z tym problemem. Po roku, czy nawet dwóch nic więcej nie padło. Wnioskuję z tego, że można jeździć.
  Wolałbym się nie narażać na utratę siedmiu stówek.
  Gdybyś znalazł odpowiedź na nasze troski daj, proszę, znać
  Pozdrawiam
  rudy