Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kymco B&W 150 - Nie odpala - elektryka?

Czaki85 10 Lis 2016 16:21 564 3
  • #1 10 Lis 2016 16:21
    Czaki85
    Poziom 9  

Skuter nie odpala, podejrzewam że elektryka, niby iskra pojawia się na świecy, ale jak próbuję sprawdzić napięcie dochodzące do cewki WN kontrolką nic nie pokazuje. Na innym module to samo. Zmierzyłem rezystancje impulsatora 130 ohm czyli w normie, rezystancja cewek zapłonowych 450 ohm gdzie serwisówka podaje max 250 ohm, czy to może być przyczyną że skuter nie odpala?

0 3
  • #2 10 Lis 2016 21:33
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego musisz mieć iskrę "wyraźną" tj. w kolorze niebieskim, która przeskakuje na odległość ok. 8 - 10 mm. Czy po nieudanym uruchamianiu silnika świeca jest sucha, czy mokra. Sprawdź ciśnienie w cylindrze, na próbę podmień moduł i świecę.

0
  • #3 12 Lis 2016 10:18
    Czaki85
    Poziom 9  

Świece, moduł, cewke WN wymieniłem, bez skutku, silnik jest po remoncie bo zawory puszczały, myślałem że to było przyczyną. Gaźnik wyczyszczony, paliwo daje, świeca mokra, "z podlewki" nic.
    Najdziwniejsze jest to że iskra jest mimo tego ze na cewke WN nie dochodzi napięcie z modułu. Do madułu z prądnicy dochodzi, ale może jakieś za słabe? Wiem tylko, że rezystancja powinna być 50-250 ohm, a jest 450 ohm, zanim dam ją do przewinięcia (brak zamienników, używek, oryginału) chce potwierdzić moją teorie :)

0
  • #4 17 Lis 2016 20:34
    paweld69
    Poziom 24  

Czaki85 napisał:
    rezystancja powinna być 50-250 ohm, a jest 450 ohm, zanim dam ją do przewinięcia
    Przedtem włóż stator do skutera i pod cewke podepnij zwykłą kontrolkę do badania napięcia w instalacjach samochodowych. Kontrolka powinna jasno świecić podczas kopania, czy kręcenia rozrusznikiem.Jeżeli nie można przewijać

0