Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Reklama] Odzyskiwanie danych z telefonów, tabletów, microSD (odczyt i analizy)

Multi_COM 10 Nov 2016 20:34 15225 0
 • #1
  Multi_COM
  GSM specialist
  Witam,
  Zapraszamy do skorzystania z usług profesjonalnego odzyskiwania danych lub analizy odczytanych obrazów pamięci (dump'ów) jakie oferuje nasza firma ! Aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, poniżej krótka specyfikacja usług jakie świadczymy. Jeżeli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu na PRV, e-mail lub o kontakt telefoniczny ;)
  Co robimy jeżeli chodzi o odczyt i odzysk danych ?:
  Odczytujemy i odzyskujemy dane z:
  * 99% telefonów i tabletów dostępnych na rynku - w tym bardzo starych, opartych o pamięci NAND flash (NOR, oneNAND) w architekturze SLC, MLC, TLC jak i najnowszych smartfonów opartych o układy eMMC/eMCP, UFS
  * kart SIM (nanoSIM, microSIM, SIM)
  * pamięci USB (PenDrive) - zarówno monolityczne (Monolithic Flash Devices) jak także standardowe przenośne "sticki" - USB Flash Drive (UFD)
  * karty pamięci: SD (Secure Digital Card), CF (Compact Flash), MS (Memory Stick), MMC (Multi Media Card)
  * monolityczne karty pamięci micro SD tj. micro Secure Digital Card
  [Reklama] Odzyskiwanie danych z telefonów, tabletów, microSD (odczyt i analizy)
  Co robimy jeżeli chodzi o analizę na podstawie nadesłanych dumpów ?:
  Jeżeli posiadasz już odczytaną zawartość pamięci zapewne jesteś w stanie zinterpretować jedynie dane które są dostępne w urządzeniu. Co jeśli jednak Twojemu klientowi zależy na danych usuniętych / skasowanych ? W tej sytuacji jesteśmy w stanie umożliwić Ci ich odzyskanie ! Nie musisz w tym cel wysyłać do nas urządzenia - otrzymasz indywidualny dostęp do naszego serwera gdzie będziesz mógł załadować odczytaną zawartość a my zajmiemy się już resztą. Wykorzystujemy najnowsze rozwiązania dostępne na rynku w celu odzyskania skasowanych danych przeszukując dostarczony obraz urządzenia.

  Jakie systemy operacyjne i systemy plików obsługujecie ?

  Jesteśmy w stanie odzyskać dane z około 90% modeli urządzeń dostępnych na rynku - zarówno z pamięci do których nie ma potrzeby znalezienia klucza XOR jak także tych z patternem (głównie dotyczy to pamięci z dysków USB i kart SD). Na liście obsługiwanych urządzeń znajdziesz takie systemy operacyjne i systemy plików jak:
  <li> OS: Android, Windows Phone, iOS, Symbian, BlackBerry oraz inne systemy brandowane przez producentów
  <li> Systemy plików: FAT16, FAT32, NTFS, eXT2/eXT3/eXT4, YAFSS2, F2FS, JAFFS, TFAT, KFAT

  Jeżeli chodzi o odczyty NAND (SLC, MLC, TLC ), eMMC, eMCP i UFS - jakie kontrolery i układy obsługujecie ?
  Jesteśmy w stanie obsłużyć najbardziej popularne kontrolery dla NAND'ow tj. Alcor Micro (AU), Innostor (IS), Jmicron (JMF), Indilinx (IDX), ITE (IT), Lexar (FC), Phison (PS), Samsung, Sandisk, Silicon Motion (SM), Skymedi (SK), Solid State Systems (SSS), Stec, Toshiba (TC) czy też USBest (UT).
  Jeżeli chodzi o obsługiwane pamięci eMMC, eMCP to obsługujemy wszystkie,które podlegają standardowi ONFI tj. Samsung (ECh), Toshiba (98h), Micron (2Ch), Intel (89h), Sandisk (45h), Hynix (ADh) ale jesteśmy w stanie także odczytać te niestandardowe.
  Jeżeli chodzi o UFS to obsługiwane na tą chwile układy Hynix, Toshiba oraz Samsung (TFBGA153 oraz 095) spotykane w takich modelach jak Samsung S6, Samsung S6 Edge, Note 5 .

  Jakie dane jesteśmy w stanie odzyskać ?
  W odróżnieniu od 90% firm i serwisów, które świadczą usługi odzyskiwania danych i przedstawiają je w formacie Excela lub tez plików graficznych nasza firma dostarcza w pełni działający interfejs programowy wraz z plikiem analizy w języku Polskim który klient może sam obrabiać tj. exportować wybrane połączenia, kontakty, zdjęcia, hasła do kont według własnych filtrów , ustawień w bardzo szybki i wygodny sposób. W odróżnieniu od innych podobnych tego typu usług z telefonu wyciągniemy wszystko co możliwe korzystając z wielu narzędzi i migrując dane w jeden raport!
  [Reklama] Odzyskiwanie danych z telefonów, tabletów, microSD (odczyt i analizy)[Reklama] Odzyskiwanie danych z telefonów, tabletów, microSD (odczyt i analizy)[Reklama] Odzyskiwanie danych z telefonów, tabletów, microSD (odczyt i analizy)
  Zarówno podstawowe dane jak:
  * Kontakty
  * Wiadomości SMS
  * Wiadomości MMS
  * Zdjęcia
  * Video
  * Muzyka
  jak też dane ściśle określone przez klienta np. notatki. Jesteśmy w stanie przeprowadzić także pełną analizę i odzyskać dane usunięte nieumyślnie lub też celowo (np. skasowane SMS'y, usunięte kontakty lub informacje o połączeniach). Oczywiście nie zapominamy tutaj o danych z popularnych komunikatorów (FB, WU) lub historii logowań do nadajników BTS (dzięki temu poznajemy "drogę" danego urządzenia). W pełnej liście odzyskanych danych mogą być także dodatkowo (w zależności od modelu urządzenia):

  * E-Maile
  * Hasła jakie są w telefonie (np. do sieci WiFi)
  * Historia odwiedzanych stron sieci Web w tym lista zakładek WWW
  * Konta użytkowników jakie były wpisane w danym urządzeniu na różnych portalach
  * Rejestry połączeń przychodzących i wychodzących
  * Lista sieci WiFi do jakich logowało się dane urządzenie
  * Słowniki użytkownika
  * Listę użytkowników danego urządzenia (konta) jeżeli dane urządzenia pozwala na tworzenie profili
  * Listę zainstalowanych aplikacji i usuniętych aplikacji
  * Informacje o zdarzeniach zasilania (kiedy urządzenie zostało umyślnie wyłączone na określony okres czasu i kiedy ponownie włączone)
  * Dokumenty
  * Teksty / Notatki
  * Bazy danych itp.
  [Reklama] Odzyskiwanie danych z telefonów, tabletów, microSD (odczyt i analizy)
  A co jeżeli mój telefon posiada kod blokady ?
  Nie jest to problem. Jeżeli Twój telefon wymaga podania PIN'u, BackUPINu, PassCode lub hasła to dokonujemy też odczytów tego typu kodów. Jako jedyni w Polsce jesteśmy w stanie odczytać kody (bez ich usuwania) z najnowszych tel. opartych o Android 6.x z mechanizmem Gatekeeper !!!
  Czy jako osoba prywatna moge zamówić taką usługę ?
  Tak - usługi wykonujemy zarówno dla klientów indywidualnych, profesjonalnych firm, śledczych czy biegłych. Dane odzyskujemy z urządzeń :
  - uszkodzonych logicznie - rozumiemy przez to urządzenie sprawne i dostarczone w celu odzyskania skasowanych/usuniętych danych. W ten zakres należy także dołączyć urządzenia zablokowane kodem PIN, Passcode, Backup PIN, hasłem itp.
  - uszkodzonych fizycznie - rozumiemy przez to urządzenia zalane, połamane, nie działające (nierozpoznane urządzenie w systemie lub rozpoznane z zerową pojemnością)


  Z jakich narzędzi korzystamy ?
  Do napraw wykorzystujemy najnowsze metody ekstrakcji korzystając z oryginalnego/licencjonowanego oprogramowania i sprzętu - Cellebrite UFED PA/4PC Ultimate, Rusolut Visual NAND Reconstructor (VNR), PC300 Flash, Soft Center Flash Extractor, MobilEdit Forensic, Passware, Oxygen Detective, VR-Table, specjalistycznego oprogramowania do baz danych mySQL, boxów serwisowych i oczywiście wlasnych skryptów Python.
  [Reklama] Odzyskiwanie danych z telefonów, tabletów, microSD (odczyt i analizy)[Reklama] Odzyskiwanie danych z telefonów, tabletów, microSD (odczyt i analizy)
  W jaki sposób dokonujemy odczytów ?
  Jest to zależne od konkretnego przypadku - najczęściej do odzyskania danych korzysta się z kilku sposobów ich wydobycia - dopiero ich połączenie skutkuje pełnym odczytem urządzenia (np. połaczenie ataku BF z ekstrakcją fizyczną). W liście sposobów z których korzystamy są:
  * atak BruteForce czyli atak siłowy na kod
  * USB, FBUS (TTL) i specjalne bootloadery
  * interfejsy JTAG
  * wykorzystanie komunikacji ISP eMMC (Direct)
  * wylutowanie pamięci i odczyt w podstawce tj. Chip-Off (NAND, oneNAND, eMCP, eMMC, NOR, UFS)
  Przykładowy film z odczytu danych z pamięci BGA UFS 095 z Samsung Galaxy S6 - https://www.youtube.com/watch?v=Q6wmkU9-m5o
  Dlaczego my ?
  Dzięki niespełna 20-letniemu doświadczeniu w branży GSM i elektroniki, możemy nieskromnie powiedzieć, że o telefonach wiemy wszystko ;) Przeważnie trafiają do nas telefony, przy których inni "rozkładają" ręce - począwszy od najstarszych modeli po najnowsze.
  Jak to wygląda cenowo ?
  Jak wiadomo każdy przypadek jest "inny" i dla każdego ważne są "inne" dane. Bezpłatne wyceny mogą być wykonane po otrzymaniu urządzenia jednak generalnie ceny kształtują się jak poniżej.
  - Ceny odczytów kodów od 99 zł /telefon*
  - Ceny odczytów danych od 199 zł /telefon*
  - Ceny analiz danych od 199 zł /telefon*
  - Ceny odzyskiwania danych (odczyt i pełna analiza) od 499 zl /telefon*
  Więcej na https://multi-com.pl/shrt-odzyskiwanie-danych-el
  *ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY KOMISY, SERWISY, BIEGŁYCH czy LABORATORIA Analityczne - DLA STAŁYCH KLIENTÓW SPECJALNE WARUNKI WSPÓŁPRACY NA PODSTAWIE UMOWY PARTNERSKIEJ. DZIĘKI TEMU, MOŻESZ ZACZĄĆ OFEROWAĆ TAKIE USŁUGI DLA KLIENTÓW W SWOIM SERWISIE/KOMUNIKACJI - WIECEJ INFORMACJI NA PRV