Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi 80 b4 tdi - Po ustawieniu geometrii nie odbija kierownica

qwertykokos 10 Nov 2016 22:43 1284 1
    qwertykokos
    Level 6  
    Witam. Panowie w kwietniu miałem stłuczkę. Z uszkodzeń mechanicznych to wygięty wahacz który wraz ze sworzniem wymieniłem na nowy. Zrobiłem geometrie którą jednak facet strasznie spaprał gdyż nie dokręcił śrub na sworzniu i po kilku dniach geometria sie posypała. Zrobił jeszcze raz w ramach reklamacji ale od tego czasu kierownica mi nie odbijała podczas ruszania przy max skręcie.
    Ostatnio żona wjechała na krawężnik i skrzywiła sie kierownica. Poleciała geometria więc podjechałem na diagnostykę by sprawdzili czy nic nie jest uszkodzone. Wyszło tylko że poduszki amortyzatora są do wymiany. Wymieniłem poduchy, wymieniłem przy okazji końcówki drążków kierowniczych. Podjechałem na geometrię do gościa który robi to podobno solidnie. Ustawił wszytko, kierownica prosto, samochód jedzie jak po sznurku ale kierownica dalej nie odbija podczas ruszania. Jest lepiej niż było gdyż lekki ruch kierownicy w przeciwną stronę i kierownica odbija ale jednak z max położenia sama sie nie odkręci. Facet podał mi takie wartości które ustawił. Czy są prawidłowe? Jeśli tak to co jeszcze może powodować że kierownica nie odbija?

Zbieżność kół przednich:
    Zu= 0°10'
    Ztech 0°10' ± 10'

Ustawione katy pochylenia kół przednich:
    Pl= 0°40'N
    Pp=0°40'N

Wymagana wartości pochylenia kół:
    P=0°45'N ± 30'
    cezars65
    Level 24  
    Rozpatrzyć działanie przekładni kierowniczej - pod kątem ew. zwiększonych oporów w skrajnych położeniach .