Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery i rejestrator ze średniej półki

robertklo 11 Lis 2016 00:41 630 1
  • #1 11 Lis 2016 00:41
    robertklo
    Poziom 17  

Witam.
    Wiem że jest tego sporo na forum, ale część wiadomości jest już przedawniona, a w części brakuje konkretnych nazw sprzętów. Ostatnio w naszej okolicy kręci się ktoś i okrada domy i firmy. Czas pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu.
    Wiem, że koszt monitoringu może oscylować na bardzo dużej przestrzeni. Na chwilę obecną interesuje mnie sprzęt powiedzmy ze średniej półki. Kilka kamer, może ze 4 lub 5 i rejestrator.
    Podstawowe pytanie, to w co lepiej zainwestować, sprzęt na ip czy analogowy?
    Planuję monitorować przestrzeń na max ok.10-15m. Ale w kilku punktach interesuje mnie przestrzeń dosłownie 3m. Możecie polecić coś konkretnego? Nie chcę na razie określać budżetu, bo nie chcę kupić jakiegoś bubla.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Doprecyzowałem jedną kwestię:
    Chciałbym mieć rejestrator na więcej niż 4 kamery. Z tego co widziałem kolejną możliwością są rejestratory na 8.
    Kolejne pytania:
    Co z rozdzielczością, warto szukać kamer z 1080p czy 720p jest wystarczające? Wiem że zależy to od potrzeb, ale chodzi mi o wasze doświadczenia.
    Są na serwisach aukcyjnych zestawy kamer z rejestratorem. Zakładając że chciałbym taki na 8 kamer są one w miarę konkretne? Czy też można dobrać coś lepszego za takie pieniądze(8 kamer DVS2036T-IR i rejestrator HQ-THD0801L-720p/1080p za 1659zł)? A może nie warto tyle wydawać i kupić coś sporo tańszego?

0 1
  • CControls
  • #2 11 Lis 2016 21:26
    sosarek

Poziom 43  

Jeśli zależy Ci na wykadrowaniu sceny to kamera z regulowanym obiektywem 2.8-12mm.
    Co do rejestratorów 8 kanałowych z Hika montuję np.DS-7208HGHI-SH/A, do tego dysk WD Purple 2TB.

robertklo napisał:
    warto szukać kamer z 1080p czy 720p jest wystarczające?

Większa rozdzielczość - bardziej szczegółowy obraz.

0