Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad 510-15isk - Sterowniki

10 Lis 2016 23:43 3849 18
  • Poziom 7  
    Witam potrzebuje 3 sterowników pod Windows 7 64bity
    ACPI\MSFT0101
    ACPI\VPC2004
    IUSB3\ROOT_HUB30&VID8086&PID_9D2F8
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    MSFT0101 powinno się zainstalować po zainstalowaniu poprawki KB2920188 w Windows, dostępna jest na przykład tutaj: http://support.lenovo.com/us/pl/products/lapt...books/100-series/100-14ibd/downloads/ds105227

VPC2004 to Power Management Driver, powinien zadziałać też od trochę starszych modeli Lenovo: http://support.lenovo.com/us/pl/products/lapt...ops/lenovo-b50-70-notebook/downloads/DS100150

Dla USB 3.0 Intela spróbuj tych sterowników: https://downloadcenter.intel.com/download/228...100-Series-and-Intel-C220-C610-Chipset-Family, jeśli nie zadziałają zweryfikuj identyfikator, prawdopodobnie zrobiłeś jakąś literówkę (za PID masz 5 znaków i tam może być prawdopodobnie błąd).
  • Poziom 7  
    ACPI\MSFT0101 zostało nadal
    pojawiło się USB\VID_0BDA&PID_0129&REV_3960
  • Poziom 7  
    Hej, chciałbym też prosić o pomoc ze sterownikami, ale do grafiki.
    Ja również postanowiłem zupgrade'ować system do windows 7 i nie mogę poradzić sobie ze sterownikami do geforce 940MX.
    W menadżerze urządzeń dalej widzę wykrzyknik w żółtym trójkącie przy kontrolerze wideo 3W Identyfikatory:
    PCI\VEN10DE&DEV 134D&SUBSYS 382417AA&REV A2
    PCI\VEN10DE&DEV 134D&SUBSYS 382417AA
    PCI\VEN10DE&DEV 134D&CC 030200
    PCI\VEN10DE&DEV 134D&CC 0302

Pobrałem już sterowniki w wersji 378.66 WHQ i próbowałem wspomóc się GEFORCE EXPERIENCE ale przy próbie instalacji sterownika pojawia się błąd "Program instalacyjny Nvidia nie może kontynuować pracy. Należy najpierw zainstalować sterownik Intela.

Będę wdzięczny za pomoc.
  • Spec od komputerów
    Komunikat jest chyba jasny:
    > Należy najpierw zainstalować sterownik Intela.

Najpierw intel, pozniej nvidia!
  • Poziom 7  
    OK, tylko, że wszystkie pozostałe urządzenia są zainstalowane. Nie ma żadnych innych wykrzykników. Dla pewności zainstalowałem jeszcze raz sterowniki VGA Intela, ale to nic nie zmieniło.
  • Spec od komputerów
    Tez masz Lenovo Ideapad 510-15isk? System 64bitowy?
  • Spec od komputerów
    Probowales rozpakowac sterowniki i instalowac recznie z poziomu menadzera urzadzen?
  • Poziom 7  
    Sterowniki, które pobierałem to "package launcher". To da się jeszcze rozpakować jakoś? Pobierałem sterowniki ze strony oficialnej nVidii jak coś. Nie chciałem mieć plików z niesprawdzonych źródeł.

No chyba, że jakimś cudem zainstalowałem błędny sterownik Intela? No ale wtedy pojawiła by się chyba jakaś informacja o konflikcie, nie?
  • Spec od komputerów
    Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje do systemu z Windows Update? Sterowniki do chipsetu?

W sumie to najlepiej bedzie zapytac autora watku czy ma jeszcze wszystkie sterowniki, ktore instalowal i w jakiej kolejnosci to wykonywal.
  • Poziom 7  
    W sumie mogłem dopisać, że korzystałem z porad z jednego z tematów na forum i wpisywałym ID urządzeń i pobierałem sterowniki z devid.drp.su
    Po drugim razie pokazała mi się opcja jakiegoś software z tej strony, który szuka i pobiera odpowiednie sterowniki. Ten programik nie odnalazł tylko 3 sterowników. 2 pozostałe ogarnąłem i została ta nieszczęsna grafika :(

Co do update systemu, to nie, nie pobirałem jeszcze wszystkich. Strasznie mnie one irytują i je wstrzymałem.

Jeśli chodzi o ten sterownik Intela, to jest to kwestia sterownika chipsetu? Czy o co w ogołe chodzi?
  • Spec od komputerów
    Zainstaluj wszystkie aktualizacje.

Pobierz najnowsze sterowniki do karty intela, zainstaluj, nastepnie do nvidii.
  • Poziom 7  
    Ok, czy mogę prosić jeszcze o małą podpowiedź, jak znaleźć odpowiednie sterowniki Intela? Winda zupdate'owana, ale nic się nie zmienia.
    Sterowniki Intela - chodzi tutaj o sterowniki chipsetu, tak? ;/ Te które mam zainstalowane znalazlem po ID urządzenia, więc myślałem, że będą odpowiednie.
  • Spec od komputerów
    Do chipsetu i do karty. Oba powinny byc na stronie intela.

Podaj identyfikator karty intela.
  • Poziom 7  
    Karta Intela:
    PCI/VEN_8086&DEV_1916&SUBSYS_382417AA&REV_07
    PCI/VEN_8086&DEV_1916&SUBSYS_382417AA
    PCI/VEN_8086&DEV_1916&CC_030000
    PCI/VEN_8086&DEV_1916&CC_0300

a to bedzie chyba chipset:
    PCI/VEN_8086&DEV_9D03&SUBSYS_380917AA&REV_21
    PCI/VEN_8086&DEV_9D03&SUBSYS_380917AA
    PCI/VEN_8086&DEV_9D03&CC_010601
    PCI/VEN_8086&DEV_9D03&CC_0106
  • Poziom 7  
    Bardzo dziękuję za pomoc. W zasadzie to rozwiązało mój problem. Teraz wszystko ładnie śmiga :)

Podziw i dzięki!