Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elegiant wifi display dongle - Wejście DVI-D - brak obrazu

sp3hwr 11 Lis 2016 10:20 366 2
  • #1 11 Lis 2016 10:20
    sp3hwr
    Poziom 2  

Witam,
    posiadam nc+ box i oglądam go na projektorze Panasonic PT-AE500E (staroć, to prawda).
    1. Podłączenie 5m kablem HDMI/DVI.
    2. Dźwięk wprost z dekodera do wieży.
    Jestem bardzo usatysfakcjonowany.
    Do uzyskania dużego obrazu z internetu (nc+ go nie oferuje) postanowiłem wykorzystać smartphone+miracast dongle. Zakupiłem w Amazonie ELEGIANT wifi display. Podłączony i sprawdzony na wejściu HDMI w TV funkcjonuje bez zarzutu. I tu zaczyna się problem.
    1. Podłączone do TV (LG LF63...) przez HDMI, zarówno Miracast (Elegiant Dongle), jak i Nc+ Box działają bez zarzutu.
    2. Podłączone do projektora przez kabel HDMI/DVI: nc+ box działa jak wyżej, Miracast nie działa.
    Czego brakuje w projektorze lub na wyjściu dongle'a? Może wykrywanie sygnału w projektorze szwankuje, może kabel za długi? Temat dla ekspertów? Pozdrawiam Grzegorz

0 2
  • #2 11 Lis 2016 21:19
    sosarek

Poziom 43  

Czy rozdzielczość obrazu w doongle jest obsługiwana przez projektor?

0
  • #3 12 Lis 2016 09:42
    sp3hwr
    Poziom 2  

sosarek napisał:
    Czy rozdzielczość obrazu w doongle jest obsługiwana przez projektor?

Faktycznie. Są w projektorze dwa tryby obsługi wejścia HDMI: EDID1 oraz EDID2. Na tym drugim działa! Niestety przełączane ręcznie.
    ELEGIANT to jednak komputer, czyli obowiązuje opcja żródeł HDMI "inne". Dzięki za sugestię.
    Muszę jeszcze wyodrębnić dźwięk (czy to dobre słowo?). Czy są splittery, które wpięte w kabel HDMI na to pozwalają?

0