Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MRÓWKI na TV po podłączeniu HDMI z komputera

11 Lis 2016 10:48 918 9
  • Poziom 2  
    Witam, pierwszy raz spotkałem się z tego typu problemem. Podłączyłem kablem HDMI komputer z nowym telewizorem Philips 40' i na telewizorze pojawiły się takie białe mrówki.

Jeżeli podepnę kablem monitor od komputera to jest wszystko w porządku.
    Jeżeli podepnę tym samym kablem laptopa do tv to też jest wszystko w porządku.

Wygląda na to że telewizor na uczulenie na moją stacjonarkę. Jak sobie z tym poradzić ?
  • Poziom 38  
    Jakiej długości jest kabel?
  • Poziom 24  
    A jaka jest karta graficzna w komputerze? Czy na monitorze komputera po podłączeniu TV obraz jest stabilny?
    Może na TV idzie z tą samą rozdzielczością jak na monitor. Wtedy faktycznie będą 'mrówki', przeważnie tak w okolicach 1/3 wysokości ekranu.
    HDMI wymaga 1920x1080p. I częstotliwości pclk muszą być zachowane np. 71MHz.

PS Do testu można odłączyć monitor, zostawić tylko TV. Jak obraz się pojawi oznaczać będzie, że karta graficzna ma problem 'pixelclock'.
  • Poziom 2  
    Mrówki występują na całym ekranie TV i się ruszają. Mam też wrażenie że się przycina trochę obraz...

Po podłączeniu kabla monitor komputera działa prawidłowo.

Kabel ma 10m długości ale tak jak mówię - gdy podłączę laptopa to niema najmniejszego problemu.

Karta jest taka : AMD Radeon HD 7800 Series
  • Poziom 37  
    Podejrzewam, że to wina długości/jakości przewodu. Spróbuj krótszym, czy będą zakłócenia. Jeśli znikną - masz winowajcę.
  • Poziom 12  
    My mamy 12 metrowy kabel HDMI. Panowie @szymon122 @000andrzej chyba nie mają pojęcia jak jest przesyłany obraz kablem HDMI.
  • Poziom 2  
    Mam też najnowsze sterowniki do karty graficznej. Co może być przyczyną? obraz na tv podpięty do stacjonarki potrafi się jeszcze wyłączyć. Zmiana rozdzielczości nie rozwiązuje problemu.
  • Poziom 24  
    bungabunga napisał:
    Mrówki występują na całym ekranie TV i się ruszają. Mam też wrażenie że się przycina trochę obraz...

OK teraz załapałem o co chodzi. Najprawdopodobniej masz pozostawiony włączony tuner TV mimo podania sygnału przez HDMI. Bez sygnału z anteny lub 'między stacjami' na ekranie widać biały szum eteru czyli wspomniane mrówki. W menu TV powinno się dać wyłączyć tuner.

Pzdr
  • Poziom 2  
    Niestety nie.

Obraz jest ale z mrówkami. Do tego po chwili obraz się wyłącza - i tv nie wykrywa sygnału.

MRÓWKI na TV po podłączeniu HDMI z komputera
  • Poziom 37  
    Matylda_26 napisał:
    Panowie @szymon122 @000andrzej chyba nie mają pojęcia jak jest przesyłany obraz kablem HDMI.

Jeśli Ty wiesz, że to nie długość przewodu lub jakość kabla to gratuluję. Wiem co to jest standard HDMI i jak każdy sygnał (nawet cyfrowy) może być zakłócony przez zewnętrze pole elektromagnetyczne. Jest małe prawdopodobieństwo, aby to było powodem zakłóceń, jednak w prosty sposób można ten powód wyeliminować.