Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reduktor gazu propan butan

11 Nov 2016 13:23 3933 5
  • Level 10  
    Witajcie. Mam prosty reduktor kupony wraz z wężem do gazu w markecie 37mbar. Ale odbiornikiem jest piec gazowy 24 kw. Rozwiązanie tymczasowe. Problemem jest jak piec wchodzi na obroty i wysysa cały gaz z węża to reduktor odcina dopływ gazu. Czy to właściwe działanie reduktora ?

Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 37  
    Reduktor jest przewidziany do konkretnego wydatku gazu. Jest on podany w kg/h. Jak jest za mały to tak będzie się działo. Druga sprawa to jak pobór gazu będzie za duży to butla zamarznie tzn jej temperatura na skutek parowania gazu spadnie poniżej 0 C (oszroni się) ciśnienia w butli spadnie i nastąpi odparowanie propanu a butan zostanie ci w butli.
  • Helpful post
    Level 28  
    Aby jak kolega napisał butan nie pozostawał w butlach ja kiedyś u siebie podłączyłem 3 butle równolegle+3 reduktory i pozbyłem się wszelkich problemów.Poz artur
  • Level 10  
    Witajcie, dziękuje za pomoc która bardzo mi pomogła. Podłączyłem obie butle używając dwóch reduktorów i teraz dają radę. Bardzo jestem ciekawy czy takie połączenie spowoduje całkowite opróżnienie obu butli.
    Aha maxymalne uzycie gazu przez piec nie powoduje zamrażania butli. Myśle ze jest to około 2 kg/h.
    Mam butle z propanem butanem o wadze 33kg właśnie wyczytałem ze mam reduktory do 11kg. Czymś to grozi bardzo?

Info
    Reduktor1,5kg/h za pomocą którego będziemy chcieli wyciągnąć więcej niż ta wartość, zamknie całkowicie przepływ gazu.
  • Helpful post
    Level 28  
    Raczej niczym nie grozi a niestety pewnie trochę butanu zostanie(u mnie kiedyś była stacja że można było dopełniać butlę teraz już czegoś takiego niema)Dlatego straty były niewielkie.Pozd artur
  • Level 10  
    Małe podsumowanie po 3 tygodniach.

Ze względu na dwa różne reduktory z butli nr 1 wcześniej spalony został gaz. Pózniej opróżniła się butla nr 2. Podczas ustawień pieca (24kV) na 4 i więcej następowało oszronienie butli. Reduktory i butle sprawują się dobrze, w sprawie porad zapraszam, za system podłączenia 2 butli wraz z reduktorami ze wskaźnikiem ciśnienia zapłaciłem ok 100 zł.