Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch KIM3074/31 lód w lodówce, ciągła praca agregatu

daniel_wroclaw 11 Lis 2016 14:34 1953 6
  • #1 11 Lis 2016 14:34
    daniel_wroclaw
    Poziom 2  

Agregat pracuje bez przerwy. Temperatura w lodówce +3°C do +10°C (mierzę termometrem do lodówek zakupionym w OBI, mechaniczny). Pomiar prowadzony przez ponad tydzień na różnych półkach w lodówce. Pokrętło w termostacie ustawione na wartość 1.

Widoczny lód w tylnej części lodówki, raz skułem, ale szybko przyrasta. Produkty postawione blisko tej warstwy lodu oczywiście zamarzają miejscowo. Co może być powodem oblodzenia i ciągłej pracy agregatu?
    Lodówka Bosch KIM3074/31 lód w lodówce, ciągła praca agregatu

0 6
  • #2 11 Lis 2016 15:46
    artfik
    Poziom 23  

Witam, prawdopodobnie ubytek gazu chłodniczego gdyby to był termostat to w lodówce byłaby niższa temperatura, a tak na płycie w lodówce nie ma odpowiednio niskiej temp. i termostat nie wyłącza agregatu. Tylko dobry fachowiec od lodówek znajdzie wyciek i dopiero nabicie gazem. Samo dobicie gazu nic nie da bo po pewnym czasie temat powróci.

0
  • #3 23 Sty 2017 20:58
    daniel_wroclaw
    Poziom 2  

Nowe symptomy:
    Trochę czasu mięło, jedyne co to rozmroziłem lodówkę.
    Zrobiłem ponownie pomiary. Teraz to mam problem bo wszystko mi zamarza. Mam na górnych półkach -2 na dolny ~0, na pólkach umieszczonych na drzwiczkach +1,5C.
    Czy to nadal kwestia wycieku gazu?

ps. nie działa żaróweczka ale przypuszczam że nie ma to znaczenia.

0
  • #5 23 Sty 2017 21:33
    Lodxx
    Specjalista AGD

Witam.Sprawdź termostat możliwe że nie wyłącza,jak temperatura w zamrażarce ? Radiator jest ciepły na całości podczas pracy?

3
  • #7 25 Sty 2017 20:40
    daniel_wroclaw
    Poziom 2  

Jak rozpoznać czy to wina ubytku gazu czy zepsutego termostatu:
    1. oglądamy warstwę lodu na tylnej ściance
    2. jeśli pokrywa ma równą grubość na dole i na górze to jest to wina termostatu (ustawia za małą lub za dużą temperaturę)
    3. jeśli pokrywa jest grubsza na górze i coraz cieńsza w kierunku dołu to jest to wina ubytku gazu. Spirala z gazem jest zwijana od góry do dołu, na górze jeszcze gazu wystarczyło aby wytworzyć niską temperaturę a niżej już nie

U mnie był to przypadek nr2. Po wymianie termostatu pralka działa jak nowa :)

0