Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch KIM3074/31 lód w lodówce, ciągła praca agregatu

11 Lis 2016 14:34 4137 6
 • Poziom 5  
  Agregat pracuje bez przerwy. Temperatura w lodówce +3°C do +10°C (mierzę termometrem do lodówek zakupionym w OBI, mechaniczny). Pomiar prowadzony przez ponad tydzień na różnych półkach w lodówce. Pokrętło w termostacie ustawione na wartość 1.

  Widoczny lód w tylnej części lodówki, raz skułem, ale szybko przyrasta. Produkty postawione blisko tej warstwy lodu oczywiście zamarzają miejscowo. Co może być powodem oblodzenia i ciągłej pracy agregatu?
  Lodówka Bosch KIM3074/31 lód w lodówce, ciągła praca agregatu
 • Poziom 24  
  Witam, prawdopodobnie ubytek gazu chłodniczego gdyby to był termostat to w lodówce byłaby niższa temperatura, a tak na płycie w lodówce nie ma odpowiednio niskiej temp. i termostat nie wyłącza agregatu. Tylko dobry fachowiec od lodówek znajdzie wyciek i dopiero nabicie gazem. Samo dobicie gazu nic nie da bo po pewnym czasie temat powróci.
 • Poziom 5  
  Nowe symptomy:
  Trochę czasu mięło, jedyne co to rozmroziłem lodówkę.
  Zrobiłem ponownie pomiary. Teraz to mam problem bo wszystko mi zamarza. Mam na górnych półkach -2 na dolny ~0, na pólkach umieszczonych na drzwiczkach +1,5C.
  Czy to nadal kwestia wycieku gazu?

  ps. nie działa żaróweczka ale przypuszczam że nie ma to znaczenia.
 • Specjalista AGD
  Witam.Sprawdź termostat możliwe że nie wyłącza,jak temperatura w zamrażarce ? Radiator jest ciepły na całości podczas pracy?
 • Poziom 5  
  Jak rozpoznać czy to wina ubytku gazu czy zepsutego termostatu:
  1. oglądamy warstwę lodu na tylnej ściance
  2. jeśli pokrywa ma równą grubość na dole i na górze to jest to wina termostatu (ustawia za małą lub za dużą temperaturę)
  3. jeśli pokrywa jest grubsza na górze i coraz cieńsza w kierunku dołu to jest to wina ubytku gazu. Spirala z gazem jest zwijana od góry do dołu, na górze jeszcze gazu wystarczyło aby wytworzyć niską temperaturę a niżej już nie

  U mnie był to przypadek nr2. Po wymianie termostatu pralka działa jak nowa :)