Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAHUA REJESTRATORY jak skonfigurować

11 Nov 2016 15:27 1662 1
 • Level 9  
  Witajcie.
  Czy ktoś wie może jak należy skonfigurować rejestrator dachua aby wysyłał e-maile w chwili wykrycia zdarzenia??
  Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  Krzysztof
 • Level 14  
  Zakładam, że detekcję ruchu samą masz ustawioną, tj czułość / próg i pole detekcji na obrazie, więc sama detekcja wyzwala zdarzenie np nagrywanie obrazu. Jest włączona/aktywna [v].
  W miejscu, gdzie ustawiasz detekcję i możesz określić co robi po wykryciu ruchu na danym kanale (np nagrywaj ten kanał), masz do zaznaczenia 'wyślij email / 'email' (obok jest też np 'komunikat' co powoduje tylko wyświetlenie na ekranie okna statusu).
  Jak masz zaznaczone, że przy wykryciu ruchu na kanale xx, np prócz nagrywaj kanał nr xx, także 'email',to potem w ustawieniach sieci->email musisz podać dane serwera poczty używanego do wysłania tego email (SMTP), zaznaczyć, że jest aktywny (ma go używać), port serwera smtp do wysyłki np 25, ew szyfrowanie połączenia z serwerem email jeśli wymagane, konto użytkownika login/hasło do skrzynki pocztowej (konta email), pola nadawca, temat emaila, adres(y) odbiorcy.

  Do tego oczywiście sama sieć musi być skonfigurowana by rejestator miał wyjście do internetu, czyli prócz jego adresu IP to właściwa brama (np IP routera 'wyjściowego'=bramy), DNSy (np orange 194.204.159.1 oraz jako drugi dns np ip routera lub drugi dns np googla 8.8.8.8), maska sieci.. tak by rejestrator miał wyjście do internetu (czy ma - można sprawdzić np ustawiając właściwie funkcję NTP i sprawdzając, czy pobiera czas z internetu).