Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B6 1,9 TDI BXE - Prośba o analizę logów - przeładowanie

11 Lis 2016 16:08 936 3
  • Poziom 10  
    Witam,

mam prośbę o pomoc w ustaleniu przyczyn przeładowywania turbiny. Przy ok. 3500 obr/min silnik wchodzi w tryb awaryjny (traci moc), ale przy tym nie świeci żadna kontrolka. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnik odzyskuje moc. Sprawdzona dźwignia turbiny - chodzi lekko, sprawdzona gruszka - trzyma podciśnienie, podmieniony zintegrowany sterownik podciśnienia - nadal ten sam objaw. Podczas kontroli ustawień podstawowych w VCDS sztanga pracuje płynnie w pełnym zakresie.

Oto logi dynamiczne grupy 011
    http://vaglog.pl/log_281989.html
  • Poziom 8  
    Sprawdź czujnik ciśnienia doładowania.
  • Poziom 30  
    Klasyczny Not lauf turbo nie zbija ciśnienia do wartości zadanej. Na pewno sztanga chodzi bez zacięć i opóźnień? Błąd wystąpił sam czy po jakiejś naprawie?
  • Poziom 10  
    sigwa18 napisał:
    Klasyczny Not lauf turbo nie zbija ciśnienia do wartości zadanej. Na pewno sztanga chodzi bez zacięć i opóźnień? Błąd wystąpił sam czy po jakiejś naprawie?

Sztanga chodzi bez zacięć. Co do opóźnień trudno mi się wypowiedzieć, ale na moje oko porusza się dosyć sprawnie.
    W ramach wcześniejszych napraw montowane było ostatnio zabezpieczenie silnika przed uruchomieniem.