Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyregulować ogrzewanie podłogowe i grzejniki?

john0 11 Lis 2016 17:37 576 1
  • #1 11 Lis 2016 17:37
    john0
    Poziom 7  

Witam
    W domku jednorodzinnym posiadam piec na opał stały bez zasobnika. Na parterze jest ogrzewanie podłogowe rozprowadzone z rozdzielacza (4 sekcje) piętro, to grzejniki oraz podłogówka w korytarzyku i łazience (zasilane na powrocie z grzejnika łazienkowego- prawdopodobnie). Pompy: jedna na rozdzielaczu podłogówki, druga na pionie przy piecu oraz trzecia od sterownika kominka z płaszczem wodnym. Jak ustawić te pompy aby parter i góra były ogrzewane? Teraz ogrzewam na zasadzie, że jak chcę ciepło na górze to pompa przy piecu na bieg 2 a pompa podłogówki bieg 1, jak ma grzać podłogówkę to pompa na 2 a pompa przy piecu na 1. Przy ustawieniu pomp przy piecu i podłogówki na 2 grzejniki nie są ogrzewane! Jak ustawić te pompy albo zawory albo nie wiem co żeby grzało grzejniki i podłogówkę?
    Dodaję załącznik rozwiązania instalacji przy piecu.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi i rozwiązania. Jak wyregulować ogrzewanie podłogowe i grzejniki?

0 1
  • #2 21 Lis 2016 22:12
    john0
    Poziom 7  

sprawa już załatwiona regulacji poddałem zawór z jakimś:) drucikiem przy rozdzielni podłogówki. Pompy chodzą na pierwszym biegu i reguluję temp na w/w zaworze.
    PS.: Do następnej niesprawnośc. pozdrawiam wszystkich.

Temat można zamknąć.

0