Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung WF70F5E0W2W - Na wyświetlaczu LE1

zemb 11 Nov 2016 21:16 4893 1
    zemb
    Level 14  
    Mam problemik z wyżej wymienioną pralką wyświetla błąd LE1 według kodu błędów wyciek wody, ale żadnego wycieku nie ma wąż na odpowiedniej wysokości wyłączenie pralki z prądu pomaga tylko na chwile. Wymieniłem hydrostat i wężyk bo padło podejrzenie na niego, przeszła dwa prania ale następnego dnia znów pokazał się błąd.
    Wszystkie wężyki czyste pralka nigdzie nie zatkana, pompa, zaworki, grzałka, silnik, wszystko sprawne żadnych przebić. Podejrzewam programator.
    Może ktoś miał podobny problem?
    michalrnowak
    Level 1  
    Miałem już kilka razy ten błąd. Zastosowałem wiele metod. Nigdy nie wiem co ostatecznie pomogło, wydzwniłem wiele serwisów ale oni też nic, kazali szukać w necie.
    Osobiście uważam że to albo wilgoć, bo pralka pokazała bląd po tygodniowym odpoczynku a drugi raz po 5tym praniu danego dnia po wakacjach czyli mogło dojść do przegrzania silnika - termo zabezpieczenie.
    Nie pomagały żadne resety wywołane poprzez przytrzymanie klawiszy w różnych opcjach. Ale zawsze:
    1. czyszczę pompkę
    2. suszę od dołu delikatnie nagrzewnicą, mam mała pralnie z kiepską wentylacją więc ciągle jest wilgoć w pomieszczeniu
    3. zdejmuję pokrywę górną i wycieram tą srebrną powłokę bo zauważyłem na niej zawsze rosę, chyba przyciąga drobiny wody
    4. resetuję poprzez rozłączanie wszelkich wtyczek z płytki i elementów oczywiście po odłączeniu od napięcia

zawsze po tym startuje, co zrobiłem, nie wiem

kiedyś sama wystartowała po dwóch dniach, mimo iż nic nie zrobiłem, może wyschła? nigdy nie znalazłem czujnika wilgotności w samsung ecobuble WF60F4E0W0W.

przy okazji znalzłem wyciek z podajnika proszku przy łączeniu na górze.