Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch PIA611T16e - Wymiana IGBT nic nie daje.

12 Nov 2016 12:35 1971 3
  • Level 14  
    Witam, jestem w posiadaniu płyty indukcyjnej Bosch PIA611T16e w której uszkodzeniu uległ moduł mocy tj, mostek i dwa tranzystory IGBT.
    Po wymianie uszkodzonych elementów płyta działa poprawnie, lecz po pewnym czasie tj. tygodnia ulegają uszkodzeniu te same elementy.

Sprawdziłem pojemności kondensatorów przy IGBT (wpiętych K-E) są ok. Dla pewności zamieniłem miejscami z dobrą stroną, nadal uszkodzeniu ulega ta sama strona płyt. Podejrzewam drivery sterujące bazami IGBT, wykonane na tranzystorkach SMD, które też sprawdziłem - wszystko w normie. Nie mam już pomysłów. Może ktoś spotkał się z takim problemem?
    Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Service technician RTV
    Popatrz typowe rozwiązanie
    kontroler HT46r47
    Bosch PIA611T16e - Wymiana IGBT nic nie daje.
    tranzystor org. (made China) H20R1202/ FGA15N120 >> IGBT np. G4PH40UD

Popatrz coś było na forum o tych ( Induction Hob) płytach indukcyjnych
  • Level 14  
    Tranzystory oryginalne, posiadam dużo uszkodzonych płyt (dawców).
    Akurat uruchomiłem ponownie płytę po wymianie zespołu mocy. Działa, żona gotuje obiad ciekawe jak długo wytrzyma. Oczywiście podmieniłem kilka kondensatorów, aby ograniczyć usterkę.

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

Tak przez przypadek zainteresowałem się temperaturą na radiatorze która mimo chłodzenia przez wentylator była bardzo wysoka ( wręcz parzy). Przerobiłem sterowanie wentylatora aby załączał się z chwilą włączenia obojętnie którego pola, a nie kiedy temperatura osiąga graniczną amplitudę.
    Temperatura mniejsza można dotknąć radiator, płyta na pełnym obciążeniu "4 pola" pracuje ponad 2 godz. Nie wiem co jest przyczyną późnego załączania wentylatora i w jaki sposób płyta odczytuje temperaturę , na radiatorze bark termistora.
  • Level 14  
    Do dzisiaj płyta pracuje prawidłowo.