Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TD-W8951ND - rozłączanie WiFi, brak internetu

12 Lis 2016 13:20 1263 21
  • Poziom 7  
    Witam,mam problem z moim internetem a dokladnie to chodzi mi o wifi, wszyscy uzytkownicy wifi w domu na swoim laptopie gubia wifi co minute i za minute znowu jest. Czy ktos moze mi jakos pomoc w tej sprawie? Dodam ze ruter jest wykorzystywany przez 4x kabel(tv,konsola) + jakies 4 laptopy pod wifi i 4 telefony tez przez wifi. Czy jest mozliwosc ze jest po prostu za slaby? Prosze o porady , dziekuje :)
  • PCBway
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kablowo tez odczuwasz problemy ze stabilnością?
  • Poziom 7  
    Raczej nie bo np wczoraj ja gralem w fife i rozmawialem ze znajomym przez sluchawki i szlo plynnie na kablu a obok siedziala narzeczona i narzekala ze co chwile laptop gubi wifi
    Zacznij od konfiguracji radia na TP-linku, włącz tryb 802.11g (bez n) ustaw konkretny kanał. Sprawdź co będzie się działo.

Tu jeszcze kwestie bezpieczeństwa - Link
  • Poziom 7  
    mozesz jakos szerzej to opisac jak wlaczyc ten tryb?
  • PCBway
    Co tu opisywać wszystko masz w zakładce Wireless
  • Poziom 7  
    Aktualnie jestem na etapie sprawdzania czy ruter jest zabezpieczony i jestem w miejscu Ustawieia interfejsow->LAN i nie moge ustawic opcji przekazywanie dns na reczne tzn ustawiam nie chce mi sie zapisac ktos wie o co chodzi?
    Na innej przeglądarce sprawdzałeś?
  • Poziom 7  
    Wlaczylem ten tryb G bez Kanal ustawilem na Auto , czy tak jest dobrze? Tylko jeszcze jedna sprawa w ustawieniach -> Lan ja mam liczbe adresow IP 101 a w tym link jest 100 czy to cos zmienia i ja mam ustawic tez na 100?

tak na innej tez sprawdzalem i tylko tego nie zmienilem
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Stirs92 napisał:
    Lan ja mam liczbe adresow IP 101 a w tym link jest 100 czy to cos zmienia i ja mam ustawic tez

Nie ma to bezpośredniego wpływu na pracę sieci czy routera.
  • Poziom 7  
    Od wczoraj narazie nie rozlacza Wi-Fi więc jest poprawa i oby tak było,dzięki za pomoc
    Testuj testuj a jak będzie ok to zamknij wątek.
  • Poziom 7  
    Jest lepiej jak bylo,ale czasem pojawia sie rozlaczanie na laptopie,ktos podpowie co zrobic :)?
    Stirs92 napisał:
    e czasem pojawia sie rozlaczanie na laptopie,k

Może się określisz dokładniej? Jak masz ustawione to radio na routerze?
  • Poziom 7  
    nie wiem o co chodzi z tym radiem na ruterze
    Zakładka Wireless Settings jak jest ustawiona? Pokaż print screeny?
  • Poziom 7  
    to starczy czy cos jeszcze?
    TP-Link TD-W8951ND - rozłączanie WiFi, brak internetu
  • Poziom 7  
    TP-Link TD-W8951ND - rozłączanie WiFi, brak internetu TP-Link TD-W8951ND - rozłączanie WiFi, brak internetu TP-Link TD-W8951ND - rozłączanie WiFi, brak internetu
    W tym 3 punkcie nie wiem czy o to chodzi ale chyba tak bo w pierwszym punkcie taka nazwe mi pokazalo.
    4.Wpisalem ta strone bo rozlacza mi przy wszystkich.
    A ten kanal to na jaki nr zmienic? TP-Link TD-W8951ND - rozłączanie WiFi, brak internetu
    Wyłącz sieć "Direct" na telewizorze Sony bo niepotrzebnie robi zakłócenia.
  • Poziom 7  
    A jak sprawdzic jaki kanal bedzie najlepszy :)?
    Tam gdzie jest najmniej zakłóceń czyli widocznych sieci. Patrz na inSSIDer-a i oceń wzrokowo a potem doświadczalnie.