Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Esp8266 - komunikacja, cannot open init lua

pluszak22 12 Lis 2016 14:14 1425 5
  • #1 12 Lis 2016 14:14
    pluszak22
    Poziom 2  

Cześć, jestem nowy w temacie, ale do rzeczy
    Chcialem zaczać zabawe z esp, konkretnie ESP8266 12 na plytce NodeMcu V3, znalazlem jakis tutorial, poinstalowalem sterowniki (CH340), sciagnalem flashera i niby wgrywanie zakonczone sukcesem, pobralem esplorera i niestety napotkalem pewien problem, po wybraniu odpowiedniego COMa, ustawieniu baud na 9600, i po wcisnieciu Open mam poprostu Communication with MCU.. i tak (przy czym Open swieci sie na czerwono, RTS i DTR zielono, CTS wogole) gdy wylacze i wlacze DTR pojawia sie takie cos:
    Esp8266 - komunikacja, cannot open init lua
    niby komunikacja okej, ale wykrywa firmware no i cannot open init.lua
    wgrac jakis program moge (znalazlem przykladowy do mrugania dioda) send to esp i dziala, jednak cos jest z komunikacja, bo gdy wgrywalem jakis program do wifi, czy probowalem cos z tym init lua to time connection reached, podobnie przy probie uzycia XTCOM utility, nie udaje sie polaczyc
    uzywam kabla usb (plytka ma wbudowany konwerter), korzystalem z 2 kabli i na kazdym to samo
    Ktos moze pomoc, ewentualnie podrzocic jakis przydatny link, sam nie moge nic znalesc

• #3 12 Lis 2016 15:32
    pluszak22
    Poziom 2  

Sprawdzalem, dla wszystkich to samo

• Pomocny post
    #4 13 Lis 2016 12:45
    piotr411
    Poziom 22  

Wszytko zrobiłeś wzorowo, ESP ładnie się połączył.
    Teraz musisz napisać program by coś działało :)

Błąd jaki wyskoczył informuje, że w pamięci niema pliku startowego, który sam, musisz sobie stworzyć.

Na Czas nauki jednak nie rób tego, bo możesz zablokować procesor. Odblokowanie nie jest trudne, ale trzeba trochę doświadczenia, by to odblokować.

Napisz np.

Kod: lua
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Tekst zostanie wysłany na port com i wyświetlony na terminalu

• #5 13 Lis 2016 15:46
    pluszak22
    Poziom 2  

piotr411 no wlasnie zauwazylem, ze zablokowalem procesor, bo zainstalowalem tez arduino 1.6.4 i wgralem z niego progrma, ktory ladnie smiga, ale teraz za cholere nie wiem jak go wykasowac, tak by znow moc dzialca w esplorerze;D, natomiast z arduino juz ogarnalem co i jak natomiast nie bardzo wiem jak dziala (czy jak sprawic by dzialal) monitor portu szeregowego, bo w esplorerze ladnie pop rawej stronie od razu widzialem co sie wykonuje (wklejalem jakies przykladowe programy, nawet z WIFI sie polaczylem i widzialem IP) ktos cos?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME