Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola moto e lte - Zalana, włącza się, ale ...

kitachi 12 Nov 2016 18:55 1182 3
 • #1
  kitachi
  Level 10  
  witam
  Wykąpałem moto e 2 lte. Niby miała być odporna na takie kąpiele, ale rzeczywistość okazała się mniej przyjemna. Telefon się nie włącza.
  Po kąpieli starałem się maksymalnie rozebrać telefon do suszenia, ale jedyne co mogłem zrobić to zdjąć pokrowiec i wyjąć karty SIM i SD. Telefon w zasadzie jest nierozbieralny. Po 2 dniach delikatnego suszenia postanowiłem podłączyć telefon do ładowania. Po chwili pokazały się oznaki życia tj. pokazał się ekran startowy i .... restart, tak w kółko. Po kombinacjach udało się wejść w fastboot i z tego poziomu po wybraniu factory mode uruchomić normalnie telefon. Jednak aby nie było różowo, po odłączeniu ładowarki telefon natychmiast pada.
  1. Telefon nie uruchamia się normalnie. Da się uruchomić w kombinowany sposób i niby działa.
  2. Wypięcie ładowarki natychmiast uśmierca telefon. Tak jakby baterii nie było.  Przy podłączeniu ładowarki jest taki efekt jakbym trzymał bezustannie przycisk power, restart bez końca, do fastboot wchodzę tylko vol- , ale dalej wszystkie przyciski działają ok. Zrobiłem factory reset, bez rezultatu :(
  Bateria po uruchomieniu telefonu niby się melduje i niby ładuje i ogólnie jest ok, jednak po wyjęciu kabla telefon natychmiast pada jakby nie miał baterii i zasilała go tylko ładowarka.
  Ponieważ aby rozebrać to cudo trzeba zdemontować / rozkleić ekran i rozkręcać to od góry, koszt serwisowej naprawy przekracza raczej 50% wartości nowego.
  Padły kwoty ok 100-200 zł bez gwarancji czegokolwiek, płać i płacz.

  Czy szanowni użytkownicy forum mają jakieś sugestie co z tym fantem mogę zrobić ? czy to już w zasadzie kosz, ewentualnie dawca części ?
  Pozdrawiam
 • #2
  Glemark1
  GSM specialist
  Niestety pozostaje Ci tylko serwis ponieważ telefon po zalaniu który nawet wysuszymy to i tak chwilowy kontakt wody z płytą główną potrafi spowodować zwarcia uszkodzenia elementów oraz korozję ścieżek, lutów. Tych procesów już nie cofniemy i należy rozebrać telefon wyczyścić go oraz usunąć ewentualne uszkodzenia. Co do opłacalności to już jest twoja decyzja nikt za ciebie tej decyzji nie podejmie.
 • #3
  kitachi
  Level 10  
  witam
  liczyłem na to :
  Quote:
  Odporność na wodę : Tak, odporna na wodę nanopowłoka
  z opisu producenta : http://www.motorolapolska.pl/index-moto-e.html

  Cóż, ewidentnie coś jest nie halo z baterią i pewnie nie tylko. Przy tych kosztach raczej pójdzie na części.
  Pozdrawiam

  ps. może ktoś się pokusić o wycenę takiej naprawy +/- abym miał skalę porównawczą ceny w serwisie obok, gdzieś w Polsce oraz nowej.
 • #4
  Glemark1
  GSM specialist
  Nikt nie wyceni ci naprawy nie mając fizycznie telefonu i nie widząc jak mocno jest zalany.