Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Kontrolera multimediów

12 Lis 2016 20:21 531 13
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z Kontrolerem multimediów, gdyż nie działa mi dźwięk w komputerze a wszystko jest ok sterowniki karty dzwiękowej są poprawne brakuje mi tylko tego sterowniku. Nie wiem gdzie go moge znaleść.
  • Poziom 43  
    cwaniak1916, to już dzisiaj dziewiąty temat na ten sam problem. Tak nie uzyskasz odpowiedniej odpowiedzi.
  • Poziom 6  
    windows 7 64bit, chodziło o karte TV która już wyjąłem i kontroler multimediów znikł.
    Ale nadal nie mam głosu :/ Niżej podam identyfikatory urządzeń HD audio.Posiadam zintegrowaną płytęgłówną z kartą dźwiękową: K9N6SGM-V Sterownik Kontrolera multimediów Sterownik Kontrolera multimediów
  • Poziom 6  
    Tak to wygląda dodam tylko że nie mogę zadnej z tych opcji wylączyć badź wlączyć Sterownik Kontrolera multimediów
  • Poziom 43  
    Tu jest OK. Ale widać brak dźwięku koło zegara na głośniku.
    Jakie głośniki słuchawki masz podpięte i gdzie (miejsce i kolor gniazda)
    Pokaż screen z Menadżera Realtec HD audio (też masz raczej ikonkę koło zegara a jak nie to w panelu sterowania)
  • Poziom 6  
    zielone(glosniki,sluchawki)różowe mikrofon Sterownik Kontrolera multimediów
  • Poziom 43  
    Masz coś podpięte i z przodu i z tyłu?
    Wygląda jakby tak było a na dodatek nie widziałem jeszcze żeby nie było żadnej konfiguracji głośników wybranej więc wybierz stereo.
    Na początek poodpinaj wszystko i podepnij tylko np. słuchawki lub głośniki z tyłu. Na front panelu pusto.
  • Poziom 6  
    Już podpiełem tylko głośniki Sterownik Kontrolera multimediów
  • Poziom 43  
    Nadal wykrywa ci urządzenia na przednim panelu. Tak jakbyś miał podpięte z przodu i słuchawki i mikrofon. Co ciekawe z tyłu wyrywa dobrze tylko gniazdo zielone jako podpięte.
    Zaptaszkuj jeszcze "głośniki pełnozakresowe" - to dziwne że nie masz na tym obrazku głośników... Kto i kiedy instalował sterownik?
    Jak doszło do usterki? To świeżo składany komputer? To działało i przestało? Opisz coś...
    Dźwięk w tej chwili pewnie chce iść na przednie wyjście ale skoro tam go też nie ma to albo popsuty masz przedni panel, albo źle podpięty, źle ustawioną jego wersje w BIOS lub ostatecznie umarła ci zintegrowana karta dźwiękowa.
  • Poziom 6  
    Wszystko zaczeło sie od tego że we wtorek młodszy brak niechcący klikną mi aktualizacje sterowników w programie slimdrivers. Z tego powodu że było już puźno zresetowałem komputer i wyłączyłem a na drugi dzień gdy włączyłem dzwieku nie było :/
  • Poziom 43  
    Nie mogłeś zacząć od tego? Poważnie czasem to marnują ludzie czas i cierpliwość ludzi dobrej woli.
    Młodszemu bratu powiedz że jest ci winny dwie dychy za szkody moralne.

W dodaj usuń programy (czy jak to się tam nazywa na windowsie którego masz) usuń wszystko od Realtec audio.
    Wejdź w managera urządzeń i na realtek HDaudio (jeśli nadal będzie) kliknij prawym i odinstaluj jak wyskoczy okienko to zaznacz "usuń oprogramowanie dla tego urządzenia".

Możesz profilaktycznie zrobić reset - być może dźwięk po resecie już wróci (powinno pokazać się coś na wzór standardowe urządzenie HDaudio). Nowy sterownik możesz pobrać z
    http://www.realtek.com.tw/downloads/
    Klikasz "High Definition Audio Codecs (Software)" na kolejnej stronie akceptujesz regulamin, na kolejnej wybierasz sterownik dla siebie (jeden z dwóch pierwszych) zgodny z systemem (32 lub 64bit)
  • Poziom 6  
    Wszystko pięknie tylko po zainstalowaniu od nowa sterowników nadal nie ma głosu. Dodam pare zdjęć może sie do czegoś przydadzą. Sterownik Kontrolera multimediów
    Tutaj dodam tylko że nie mogę żadnej z tych opcji włączyć bądź wyłączyć: Sterownik Kontrolera multimediów
    Tak wyglądają sterowniki w menadżerze urządzeń:
    Sterownik Kontrolera multimediów

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

Dziekuje za pomoc :) poradziłem sobie sam z problemem ale dziękuje za chęci :)