Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poczta o2.pl urywa część dużych załączników

12 Lis 2016 22:01 1113 10
  • Poziom 12  
    cześć.
    problem jest taki:
    przy wysyłaniu kilku zdjęć (dla przykładu 5) jako załączników (w sumie np. 15-20mb) na konto mejlowe w o2.pl i przy ściąganiu ich programem pocztowym (outlook2003) dochodzą do mnie np. 3 i pół czwartego, uciętego. piątego nie ma w ogóle.
    ZANIM ściągnę mejla outlookiem przy podglądzie przez przeglądarkę w serwisie o2.pl mejl jest. cały i zdrowy. i tam mogę zapisać sobie zdjęcia itp itd.
    przy ściąganiu dzieją się cuda wyżej opisane.
    mam dostęp do dwóch ruterów wifi.
    na każdym dzieje się to samo.
    przeczytałem gdzieś kiedyś, że ktoś miał podobny problem i że outlook "gryzie" się z ruterem. ale z dwoma różnymi ruterami i dwoma łączami?

korzystam na co dzień z outlooka, więc postanowiłem spróbować w innym programie.
    wziąłem the bat! - dzieje się dokładnie to samo.

co więcej - przy ściągnięciu takiego dużego mejla outlookiem lub thebat'em mejl ściąga się połowicznie i znika tzn. przy podglądzie przez przeglądarkę nie ma go w koszu.
    przy normalnych mejlach bez załączników lub z małymi, normalnie są one przenoszone do kosza. a tych nie ma.

na dwóch różnych łączach, w dwóch różnych programach dzieje się dokładnie to samo.

ma ktoś jakiś pomysł?

oczywiście nie taki, żeby zmieniać dostawcę poczty.....
  • Moderator - Sieci, Internet
    majselbaum napisał:

oczywiście nie taki, żeby zmieniać dostawcę poczty.....

Zgłaszałeś problem u dostawcy tej usługi? Może to jakiś bug albo ograniczenie?
  • Poziom 12  
    mega super pomoc o2.pl powiedziała, że oni nie znaleźli żadnych problemów....
    Logując się przez stronę do poczta.o2.pl masz dostęp do całości załączników?
  • Poziom 12  
    tak jak pisałem - jeśli NAJPIERW zaloguję się przez stronę - widzę wszystko. mogę je zapisać bezproblemowo.
    w momencie ściągania czy to outlookiem czy batem - przychodzi mejl i zdjęć np. zamiast pięciu jest 3 i czwarte tylko w połowie.
    A spróbuj jeszcze testowo Thunderbide-a
  • Poziom 12  
    właśnie sprawdziłem. to samo :(
    o2.pl ma ograniczenie załączników do 100MB nie przekraczasz tego przypadkiem?
  • Poziom 12  
    aha. co ciekawe przy ściąganiu tego samego mejla na telefonie (korzystam z programu pocztowego aquamail) wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Dodano po 46 [sekundy]:

nie, nie przekraczam. oryginalny mejl ma 22mb.
    Przy pobieraniu plików wyskakuje jakiś błąd czy normalnie aplikacja kończy pobieranie załączników?
  • Poziom 12  
    normalnie kończy. bez żadnych błędów.
    w żadnym programie żaden komunikat o błędzie się nie pojawia.