Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Midlum 19 dxi - Zużycie oleju silnikowego a błędy w układzie scr

wariant2 12 Lis 2016 23:08 375 0
  • #1 12 Lis 2016 23:08
    wariant2
    Poziom 8  

Witam, proszę o poradę w następującej sprawie: po zakupie midlumki 190 dxi euro 5 okazało się, że silnik zużywa około 1,4 litra oleju silnikowego na 1000 km, jednocześnie pomimo sprawności układu scr (zdiagnozowane w serwisie) powraca błąd sygnalizujący przekroczenie stężenia nox w spalinach. Po jego kasowaniu układ działa przez około 2000 km i błąd powraca a system scr wyłącza się. Zastanawiam się czy jest możliwe, że w związku ze spalaniem oleju silnikowego stężenie toksyn w spalinach jest na tyle duże że wydajność układu scr jest nie wystarczająca i stąd komunikaty z czujnika Nox?
    I druga sprawa, czy przyjęte przeze mnie założenie, że przyczyna zużywania nadmiernej ilości oleju silnikowego z towarzyszącym zapachem spalanego oleju z odmy wskazuje na zużycie w układzie gładzie cylindrowe-pierścienie? Dodam, że auto ma pewny przebieg 370 tyś km a ciśnienie oleju na wolnych obrotach wynosi na rozgrzanym oleju 2,6 bara, więc chyba OK. Ustaliłem również, że auto miało w przeszłości usterkę turbiny i wyrzuciło dużą ilość oleju do intertcoolera. W tej chwili przewody w układzie powietrza suchutkie i czyste nie kopci tylko to zużycie :(
    Proszę o wszelkie sugestie w sprawie co ułatwi mi podjęcie decyzji jak podejść do tematu. Dziękuję i pozdrawiam.

0 0