Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

prins vsi brak sterowania wtrysków 5,6

zamelek 13 Nov 2016 00:27 1590 6
 • #1
  zamelek
  Level 10  
  Witam.
  Szukam schematu instalacji Prins VSI z 2005 roku. Nie chodzi mi o schemat montażowy, tylko ideowy. Muszę poznać drogę sygnałów sterowania wtrysków LPG z sygnałów PB. Wiem, że sygnał jest brany z wtrysków PB i przez emulator dociera do sterownika LPG ale co dalej?
 • #2
  decybel91
  Level 42  
  Sterownik LPG opoźnia czas wtrysku i podaje impuls do otwarcia wtrysku LPG. Wyliczane jest to wew. algorytmami sterownika lpg.
 • #3
  zamelek
  Level 10  
  kolego a skąd sterownik wie że ma dać impuls na wtryski LPG . Jedyne połączenie PB i LPG jest przez wiązkę emulatora ale po przełączeniu na LPG na przewodach między ECU PB a sterownikiem LPG jest stały +12V . Instalacja mi szwankuje od kilku dni i prubuje ją rozgryść nie steruje mi wtrysku 5 i 6 a wtryski sprawne (zamienione z innych cylindrów)
 • #4
  decybel91
  Level 42  
  decybel91 wrote:
  Sterownik LPG opoźnia czas wtrysku i podaje impuls do otwarcia wtrysku LPG. Wyliczane jest to wew. algorytmami sterownika lpg


  na podstawie czasu wtysku sterownika benzyny.
 • #5
  zamelek
  Level 10  
  a którędy te sygnały docierają do sterownika LPG
 • #6
  bakubaku69
  Level 17  
  Jest stałe 12 V bo wtryski są sterowane masą. Nie wiem co to za sterownik ale moze w programie masz wybrany silnik 4 cylindrowy. Najpierw trzeba sprawdzic czy czyta wogole czasy wtrysków 5 i 6 Pb.