Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prins vsi brak sterowania wtrysków 5,6

13 Lis 2016 00:27 1047 6
 • Poziom 10  
  Witam.
  Szukam schematu instalacji Prins VSI z 2005 roku. Nie chodzi mi o schemat montażowy, tylko ideowy. Muszę poznać drogę sygnałów sterowania wtrysków LPG z sygnałów PB. Wiem, że sygnał jest brany z wtrysków PB i przez emulator dociera do sterownika LPG ale co dalej?
 • Poziom 39  
  Sterownik LPG opoźnia czas wtrysku i podaje impuls do otwarcia wtrysku LPG. Wyliczane jest to wew. algorytmami sterownika lpg.
 • Poziom 10  
  kolego a skąd sterownik wie że ma dać impuls na wtryski LPG . Jedyne połączenie PB i LPG jest przez wiązkę emulatora ale po przełączeniu na LPG na przewodach między ECU PB a sterownikiem LPG jest stały +12V . Instalacja mi szwankuje od kilku dni i prubuje ją rozgryść nie steruje mi wtrysku 5 i 6 a wtryski sprawne (zamienione z innych cylindrów)
 • Poziom 39  
  decybel91 napisał:
  Sterownik LPG opoźnia czas wtrysku i podaje impuls do otwarcia wtrysku LPG. Wyliczane jest to wew. algorytmami sterownika lpg


  na podstawie czasu wtysku sterownika benzyny.
 • Poziom 10  
  a którędy te sygnały docierają do sterownika LPG
 • Poziom 17  
  Jest stałe 12 V bo wtryski są sterowane masą. Nie wiem co to za sterownik ale moze w programie masz wybrany silnik 4 cylindrowy. Najpierw trzeba sprawdzic czy czyta wogole czasy wtrysków 5 i 6 Pb.