Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

prins vsi brak sterowania wtrysków 5,6

zamelek 13 Nov 2016 00:27 1722 6
 • #1
  zamelek
  Level 11  
  Witam.
  Szukam schematu instalacji Prins VSI z 2005 roku. Nie chodzi mi o schemat montażowy, tylko ideowy. Muszę poznać drogę sygnałów sterowania wtrysków LPG z sygnałów PB. Wiem, że sygnał jest brany z wtrysków PB i przez emulator dociera do sterownika LPG ale co dalej?
 • #2
  decybel91
  Level 42  
  Sterownik LPG opoźnia czas wtrysku i podaje impuls do otwarcia wtrysku LPG. Wyliczane jest to wew. algorytmami sterownika lpg.
 • #3
  zamelek
  Level 11  
  kolego a skąd sterownik wie że ma dać impuls na wtryski LPG . Jedyne połączenie PB i LPG jest przez wiązkę emulatora ale po przełączeniu na LPG na przewodach między ECU PB a sterownikiem LPG jest stały +12V . Instalacja mi szwankuje od kilku dni i prubuje ją rozgryść nie steruje mi wtrysku 5 i 6 a wtryski sprawne (zamienione z innych cylindrów)
 • #4
  decybel91
  Level 42  
  decybel91 wrote:
  Sterownik LPG opoźnia czas wtrysku i podaje impuls do otwarcia wtrysku LPG. Wyliczane jest to wew. algorytmami sterownika lpg


  na podstawie czasu wtysku sterownika benzyny.
 • #5
  zamelek
  Level 11  
  a którędy te sygnały docierają do sterownika LPG
 • #6
  bakubaku69
  Level 17  
  Jest stałe 12 V bo wtryski są sterowane masą. Nie wiem co to za sterownik ale moze w programie masz wybrany silnik 4 cylindrowy. Najpierw trzeba sprawdzic czy czyta wogole czasy wtrysków 5 i 6 Pb.