Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool 450-A - Podłączanie termostatu do lodowki

Kazek122 13 Lis 2016 09:50 513 9
  • #1 13 Lis 2016 09:50
    Kazek122
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z podłączeniem termostatu. Temat był poruszany, ale u mnie jest troszke inaczej bo mam tylko 3 przewody:
    - czarny
    - brązowy
    - niebieski
    Nie mam żółto-zielonego, a termostat to Danfoss.
    Dziękuję.
    Whirlpool 450-A - Podłączanie termostatu do lodowki

0 9
  • #2 13 Lis 2016 10:36
    wojciech zegarowski
    Poziom 13  

Witam brązowy i niebieski 4 czarny 3.

0
  • #3 13 Lis 2016 10:36
    kokapetyl
    Poziom 42  

Miernik w dłoń i sprawdź ciągłość połączenia, od wtyczki (styk PE) do któregoś z tych przewodów (pewnie to będzie czarny)

0
  • #4 13 Lis 2016 12:19
    Kazek122
    Poziom 8  

Dziękuję za pomoc.

0
  • #5 13 Lis 2016 12:36
    nares
    Specjalista AGD

Obawiam się, że wszystkie podpowiedzi są błędne, a i termostat nieodpowiedni. Sądząc po widocznej wtyczce, występuje tam gniazdo do którego pasuje tylko termostat ATEA. Może kolega poda rzetelniej model urządzenia?

0
  • #6 13 Lis 2016 13:42
    newDJ
    Poziom 17  

Podejrzewam że jest to Whirlpool model ART 450/A.Zastanawia mnie brak przewodu ochronnego PE.Wygląda że brąz to zasilanie,czarny steruje pracą agregatu,niebieski na żarówkę oświetlenia komory.Z żarówki brąz lub czarny na wyłącznik oświetlenia a z wyłącznika na regulator temperatury.Tam powinien być regulator ze stykami 3-4-6.W tym wypadku przy 3-4 należy odpowiednio połączyć brąz z braz/czarny od wyłącznika oświetlenia.Jeżeli mylę się,proszę o sprostowanie.

kokapetyl napisał:
    Miernik w dłoń i sprawdź ciągłość połączenia, od wtyczki (styk PE) do któregoś z tych przewodów (pewnie to będzie czarny)

Przewód koloru żółto-zielonego zastrzeżony jest dla ochrony przeciwporażeniowej PE,niebieski dla N,brąz,czarny,,szary dla fazowych L
    Chcesz aby rodzina pytającego uległa porażeniu prądem elektrycznym?

0
  • #7 13 Lis 2016 14:50
    kokapetyl
    Poziom 42  

newDJ napisał:
    zewód koloru żółto-zielonego zastrzeżony jest dla ochrony przeciwporażeniowej PE,

Masz rację, ale przy starych instalacjach z tym PE i kolorami nie zgadza się całkowicie i dla tego trzeba pomierzyć który z nich jest połączony ze stykiem PE we wtyczce, tylko jeden powinien mieć przejście.

Dodano po 3 [minuty]:

newDJ napisał:
    tym wypadku przy 3-4 należy odpowiednio połączyć brąz z braz/czarny od wyłącznika oświetlenia

Co wspólnego ma termostat z włącznikiem oświetlenia ?

0
  • #8 13 Lis 2016 15:40
    newDJ
    Poziom 17  

kokapetyl napisał:

Co wspólnego ma termostat z włącznikiem oświetlenia ?

Wymieniałeś Panie "fachowcu" kiedykolwiek mechaniczny regulator tempetatury?Widziałeś/wiesz skąd zasilany jest wyłącznik oświetlenia? Chyba nie widziałeś,nie mówiąc już o wymianie.Koniec tematu,nie zamierzam zaśmiecać forum drobnostkami.Zresztą,pytający ,Kazek122 podziękował za pomoc więc po co drążyć temat.

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http://gr...pvyMaB1O8R6l6GdTetWdG7E=&docid=wqk-68oWF00gGM

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http://ob..._dv4rZ2OqeJRCCvyvjP3h1Q=&docid=3_bIXwuPPLwhmM
    Fotki znalezione w sieci,nie zauważyłem aby zastrzeżone były prawa autorskie.

0
  • #9 13 Lis 2016 21:59
    zhudomel
    Specjalista AGD

wojciech zegarowski napisał:
    Witam brązowy i niebieski 4
    I jest zwarcie i w domu ciemno.
    kokapetyl napisał:
    Wszędzie będzie przerwa.
    newDJ napisał:
    Kazek122 podziękował za pomoc
    Po błędnych podpowiedziach, więc albo naprawia bezpieczniki albo zdrowie skoro się nie odzywa.

1
  • #10 14 Lis 2016 12:33
    kokapetyl
    Poziom 42  

zhudomel napisał:
    kokapetyl napisał:
    Wszędzie będzie przerwa.

Gdyby to pomierzył, to nie było by
    zhudomel napisał:
    więc albo naprawia bezpieczniki albo zdrowie skoro się nie odzywa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo