Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siła sygnału i wyszukiwanie kanałów

maqway 13 Nov 2016 10:47 1341 5
 • #1
  maqway
  Level 10  
  Witam, forumowicze mam problem ze swoją telewizją satelitarną. Postaram się opisać dokładnie co mam i jak podłączone.

  Tv satelitarne mam na dwóch modułach CI w dwóch telewizorach samsung. Jedna karta to cyfrowy Polsat, a w drugim tv TNK HD. Na dachu antena satelitarna z konwerterem twin.

  Mój problem zaczął się od tego, że na tv z cyfrowym Polsatem zaczął wyłączać się obraz i na nowo ładować moduł, postanowiłem więc wymienić konwerter twin (myślałem, że to problem konwertera ma już kilka ładnych lat). Mój stary to triax Twin TTW 003 10,7-12,75 GHz, a wymieniłem na Globo LTP-04H. Teraz gdy wyszukuje na telewizorze z polsatem kanały wyszukuje ich pond 1500 i mam cały pakiet dostępny, natomiast na telewizorze z TNK HD wyszukuje mi około 270 kanałów i mam tylko kanały tvn a innych nie. Na poprzednim konwerterze skanowało mi dobrze wszystko i miałem wszystkie kanały.

  Dodam że talerzem nie kręciłem itp tylko odkręciłem jedną śrubkę aby podmienić konwertery.

  Drugim problemem jest to, że pomimo wymiany konwertera moduł z polsatem wyłącza się i ładuje ponownie ale jest to dużo rzadziej niż na poprzednim konwerterze. Co może być przyczyną?

  Proszę o pomoc co może być przyczyną.

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam
 • #2
  lord232!
  Level 27  
  A może jednak antenę trzeba ustawić dobrze?
 • #3
  maqway
  Level 10  
  Ok czy jakąś aplikacją prostą w obsłudze na androida można tego dokonać? Antenę mam ustawioną tak jak była kiedyś i od lat. Sąsiad też ma w tym samym kierunku ustawioną.
 • #4
  andpol 33
  Level 38  
  Musisz mieć miernik podłączony do konwertera.
 • Helpful post
  #5
  _kli_
  Level 39  
  maqway wrote:
  gdy wyszukuje na telewizorze z polsatem kanały wyszukuje ich pond 1500 i mam cały pakiet dostępny, natomiast na telewizorze z TNK HD wyszukuje mi około 270 kanałów i mam tylko kanały tvn a innych nie

  A nie jest przypadkowo tak, że tv z modułem TNK HD wyszukuje tylko kanały dla tego dostawcy usługi? Ale telewizor raczej nie robi tego z automatu, tylko Ty decydujesz wg jakiej oferty kanały ma wyszukać. Istnieje także ewentualność nieaktualnej listy transponderów w tv.
  maqway wrote:
  tv z cyfrowym Polsatem zaczął wyłączać się obraz i na nowo ładować moduł

  Blokada rodzicielska w module wyłączona? Przywróć ustawienia fabryczne i od nowa zainstaluj moduł. Popraw osadzenie karty w module i modułu w kieszeni.
  maqway wrote:
  postanowiłem więc wymienić konwerter twin

  Po wymianie ustawiłeś właściwy kąt (skew) konwertera?
  maqway wrote:
  Antenę mam ustawioną tak jak była kiedyś i od lat

  Oczywiście nie można wykluczyć że po kilku latach cała czasza wymaga korekty.
 • #6
  maqway
  Level 10  
  Ustawienie kąta pomogło zdecydowanie jakość sygnału 100%. Dzięki wielkie nie wiedziałem, że jeszcze coś takiego jak 6 stopni ma znaczenie!