Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siła sygnału i wyszukiwanie kanałów

13 Lis 2016 10:47 1044 5
  • Poziom 9  
    Witam, forumowicze mam problem ze swoją telewizją satelitarną. Postaram się opisać dokładnie co mam i jak podłączone.

Tv satelitarne mam na dwóch modułach CI w dwóch telewizorach samsung. Jedna karta to cyfrowy Polsat, a w drugim tv TNK HD. Na dachu antena satelitarna z konwerterem twin.

Mój problem zaczął się od tego, że na tv z cyfrowym Polsatem zaczął wyłączać się obraz i na nowo ładować moduł, postanowiłem więc wymienić konwerter twin (myślałem, że to problem konwertera ma już kilka ładnych lat). Mój stary to triax Twin TTW 003 10,7-12,75 GHz, a wymieniłem na Globo LTP-04H. Teraz gdy wyszukuje na telewizorze z polsatem kanały wyszukuje ich pond 1500 i mam cały pakiet dostępny, natomiast na telewizorze z TNK HD wyszukuje mi około 270 kanałów i mam tylko kanały tvn a innych nie. Na poprzednim konwerterze skanowało mi dobrze wszystko i miałem wszystkie kanały.

Dodam że talerzem nie kręciłem itp tylko odkręciłem jedną śrubkę aby podmienić konwertery.

Drugim problemem jest to, że pomimo wymiany konwertera moduł z polsatem wyłącza się i ładuje ponownie ale jest to dużo rzadziej niż na poprzednim konwerterze. Co może być przyczyną?

Proszę o pomoc co może być przyczyną.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    A może jednak antenę trzeba ustawić dobrze?
  • Poziom 9  
    Ok czy jakąś aplikacją prostą w obsłudze na androida można tego dokonać? Antenę mam ustawioną tak jak była kiedyś i od lat. Sąsiad też ma w tym samym kierunku ustawioną.
  • Poziom 36  
    Musisz mieć miernik podłączony do konwertera.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    maqway napisał:
    gdy wyszukuje na telewizorze z polsatem kanały wyszukuje ich pond 1500 i mam cały pakiet dostępny, natomiast na telewizorze z TNK HD wyszukuje mi około 270 kanałów i mam tylko kanały tvn a innych nie

A nie jest przypadkowo tak, że tv z modułem TNK HD wyszukuje tylko kanały dla tego dostawcy usługi? Ale telewizor raczej nie robi tego z automatu, tylko Ty decydujesz wg jakiej oferty kanały ma wyszukać. Istnieje także ewentualność nieaktualnej listy transponderów w tv.
    maqway napisał:
    tv z cyfrowym Polsatem zaczął wyłączać się obraz i na nowo ładować moduł

Blokada rodzicielska w module wyłączona? Przywróć ustawienia fabryczne i od nowa zainstaluj moduł. Popraw osadzenie karty w module i modułu w kieszeni.
    maqway napisał:
    postanowiłem więc wymienić konwerter twin

Po wymianie ustawiłeś właściwy kąt (skew) konwertera?
    maqway napisał:
    Antenę mam ustawioną tak jak była kiedyś i od lat

Oczywiście nie można wykluczyć że po kilku latach cała czasza wymaga korekty.
  • Poziom 9  
    Ustawienie kąta pomogło zdecydowanie jakość sygnału 100%. Dzięki wielkie nie wiedziałem, że jeszcze coś takiego jak 6 stopni ma znaczenie!