Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

miernik sygnału dvb s2 chcę kupić, do ustawiania anteny satelitarnej.

dawid7911 13 Lis 2016 11:53 4026 11
  • #1 13 Lis 2016 11:53
    dawid7911
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Chcę kupić miernik do ustawiania anteny satelitarnej a dokładnie Polsatu HD. Jaki miernik polecacie? Ustawianie anteny 3 razy w roku, co najmniej, ze względu na wiatr. Co kupić sensownego?

0 11
  • #2 13 Lis 2016 12:20
    misiekpb
    Poziom 19  

Sensownie to kup lepszą antenę i ją porządnie skręć. Taniej Ci wyjdzie.

1
  • #3 13 Lis 2016 12:33
    damianisko5
    Poziom 15  

Sąsiad w zeszłym roku zakupił zestaw Polsat HD z anteną 60 cm. zamocowana na wysokości ok 3m. na fasadzie domu. Chciałem mu pomóc w ustawieniu /mam miernik Cabletech/ ale nie był potrzebny. W pół minuty złapał sygnał z satelity, porządnie zakręcił mocowania i wszystko działa do dziś super.

0
  • #4 13 Lis 2016 15:24
    dawid7911
    Poziom 2  

panowie nawet nie wiecie jak tu wiejenie mam gdzie antenyzamontować aby ja schronić. a skrecona była i to mocno naprawde a przy takim talerzu 120 gnie ja na wszystkie strony.a nie dodałem Ze to na islandii.

0
  • #5 13 Lis 2016 17:07
    damianisko5
    Poziom 15  

Mimo wszystko coś jest nie tak, maksymalny wiatr przetrwania anteny np. Inverto to 150 km/h, maksymalny wiatr przy którym antena pracuje poprawnie: 90 km/h.
    To parametry dla anteny średnica: 118,5 cm.

0
  • #7 14 Lis 2016 06:18
    misiekpb
    Poziom 19  

Jeżeli jesteś kumaty w te klocki to nawet zwykły miernik za 20 zł Ci wystarczy. A jezeli nie to nawet najdroższy Ci nie pomoże. Jaka jest Twoja wiedza w tym temacie? Ustawialeś kiedyś antenę, wiesz co z czym?

0
  • #8 14 Lis 2016 13:02
    damianisko5
    Poziom 15  

Misiekpb ma rację, szkoda kasy na drogie mierniki. Ile razy go użyjesz ? Zainwestuj może w porządne, mocne mocowanie albo zmień lokalizację anteny ... Opcji jest dużo, wirtualnie trudno coś doradzać.

0
  • #9 14 Lis 2016 21:57
    dawid7911
    Poziom 2  

koledzy juz zajezdziłem 2 fingery takie własnie po 20 ale jak nastało hd w polsacie to juz trudna sprawa z ustawieniem a mocowania juz były znieniane. tu jest sraszny problem z antenami i to nie tylko u mnie ale u kazdego kto nie może zamontować anteny gdzieś choć troske schowanej przed wiatrem. tutaj nawet jak leje deszcz to zanika sygnał na paru kanałach.a ustawienie anteny kosztuje przeliczac na złotówkę 230 zł. wiec uwiezcie ze zwruci się sprzet.a po zatym zawsze mozna ustawic komuś przy okazji. przed nastapieniem hd sam ustawiałem na fingera bez problemu teraz mi padł kolejny i dlatego mysle o lepszym czymś

0
  • #10 14 Lis 2016 22:07
    misiekpb
    Poziom 19  

Jest szansa abyś wstawił foto tej anteny? Jaki u Was jest kąt elewacji wymagany?

0
  • #11 10 Gru 2016 09:51
    bolpan
    Poziom 10  

Dawid7911.
    Wyżej podałeś swoje oczekiwania co do miernika a jest nim divisers30 za 6 i satlink hw... za 9 stówek ( rozbieżnośc cenowa). Jeżeli zależy Ci na którymś z nich to bierz tego divisera (ma pomiar MER) i wg. opini z for jest niezły. Wszystko zależy do jakich zastosowań je potrzebujesz i ile chcesz wydać.
    Z kolei jak będziesz bawił się w ustawianie li tylko swojej anteny (w różnych kierunkach -tu okaże się przydatny miernik lub też sąsiad kol. "damianisko5 :-) to może zdecyduj się na satlinka ale ws 6933. Osobiście go kupiłem ale u "żółtego" kolegi (koszt z dostawą .... niecałe 2 stówki, czas oczekiwania 2 tygodnie). Dobrze reaguje na obrót anteną jak i na sam skręt konw. Brak mu natomiast MER ale posiada BER co mi w zupełności wystarczy. Zaletą miernika czy to divisera czy satlinka z edycją TR jest taka, że ustawisz to co chcesz a nie na zasadzie doświadczenia lub sprawdzania na TV posiłkując się satfinderem

0
  Szukaj w 5mln produktów