Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW PASSAT B5 1,9 TDI AUTOMAT - Wymiana licznika Passat b5 99r automat

kwrobert17 13 Nov 2016 14:53 1758 8
 • #1
  kwrobert17
  Level 13  
  Witam.
  Auto to Passat b5 z 99r. Z silnikiem 1.9 TDi AFN z 4-ro biegowym automatem.
  W liczniku zginęło podświetlenie tarcz i FIS pada więc chcę wymienić cały licznik. Kupiłem drugi o takim samym numerze 3B0 920 822A od diesla, też od automatu ale 5 biegowego. Jednak stary licznik jest VDO a nowy przyszedł MOTOMETER. Ze starym łącze się i zgrywam soft bez problemu, z nowym nie mogę się połączyć i odczytać PIN-u. Używam K+Can Kommander 3.6.

  Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych, czy jak kupie licznik VDO 3B0 920 922A taki sam tylko od anglika. Też od Diesla, od automatu tylko z prędkościomierzem w milach i wgram do niego wsad ze starego licznika, przełożę tarcze, czy to na pewno zadziała bez modyfikowania softu nowego licznika na km/h.
  Z góry bardzo dziękuje za wszelką pomoc.
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  grala1
  VAG group specialist
  Jeżeli ten sam producent to tak.
  Można też przerzucić eeprom skoro i tak rozbierasz licznik do wymiany tarcz.
  W przypadku tego MM musiałbyś odczytać wsad programatorem by wydobyć PIN i go dopisać.
 • #3
  kwrobert17
  Level 13  
  grala1 wrote:

  W przypadku tego MM musiałbyś odczytać wsad programatorem by wydobyć PIN i go dopisać.


  Wiem, ale niestety Commander się nie łączy z nim a do Vag tacho nie mam kabelka niestety i muszę sobie poradzić tym co mam.
  Dzięki za szybką odpowiedz :)
 • #4
  amper99
  Level 13  
  Przy wymianie tarcz zwróć uwagę na wyskalowanie. W AUDI się różnią. Inna prędkość wskazywana!!!
 • #5
  kwrobert17
  Level 13  
  Pierwsze trzy znaki symbolu mówią z jakiego samochodu pochodzą zegary. Początek 3B0 jest zarezerwowany dla Passata B5 więc z tym nie będzie problemu.
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #6
  grala1
  VAG group specialist
  Nie o to koledze chodziło. Licznik angielski ma inaczej wyskalowany prędkościomierz - jest liniowa skala. Nasz nie jest liniowy.
  Nic to jednak nie zmienia bo jak przegrasz wsad i zmienisz tarczkę to będzie po naszemu.
  Pierwsze trzy cyfry mówią o modelu auta, kolejne trzy o tym czy jest CAN, następna o tym czy to anglik (9) czy europejski licznik (9).
  W Audi nie zawsze 9 oznacza anglika.
 • #7
  kwrobert17
  Level 13  
  Na liniowość skali nie zwróciłem uwagi na tym angielskim liczniku szczerze mówiąc. Co do oznaczeń liczników i ogólnie kilka ciekawostek można poczytać tu Link
 • #8
  kwrobert17
  Level 13  
  Witam, przyszedł dziś licznik od anglika, podłączam i też nie ma podświetlenia zegarów... Zmieniłem soft na ten ze starych bez problemu, to wszystko działa jak na starym, auto odpala, FIS działa, jednostki się zgadzają. Ale podświetlenia nadal brak... Sprawdzałem napięcie na pinie 20 w niebieskiej kostce, i jest. Kontrolka na regulacje jasności reaguje, więc z napięciem sterującym wszystko ok. Na próbę nawet podałem bezpośrednio na ten kabel +12V to wszystkie odbiorniki się podświetliły oprócz zegarów... Co dowodzi że to tam leży problem. Jednak na zegarach które kupiłem wcześniej (MOTOMETER) początkowo podświetlenie działało lecz później tylko na pozycyjnych, po przełączeniu na światła mijania gasły... Po jakimś czasie się włączały, różnie. Aż mi się nie chcę wierzyć, że wszystkie zegary są uszkodzone... Może się mylę. Jakieś sugestie? Bo już mam powoli dosyć tego pojazdu...
 • #9
  kwrobert17
  Level 13  
  Rozwiązaniem problemu okazała się wymiana włącznika świateł. Za włączenie podświetlenia odpowiada napięcie nie tylko na pinie 20, ale 26 i 27 w niebieskiej kostce. Tak dla potomnych.