Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasięg pilota bramy CAME ZF1

13 Lis 2016 16:07 1596 4
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich,
    Od kilki dni mam nagle słaby zasięg pilota do sterowania bramą dwuskrzydłowa.
    Pilot działa w odległości 2-3 m. Jednak gdy się oddalam to zero reakcji. Sprawdziłem połączenie pomiędzy anteną a płytką sterownika i jest ok. Nie wiem dlaczego jest tylko podłączony jeden przewód, tzn nie mam podłączonej masy anteny. Jednak wcześniej na takim właśnie połączeniu wszystko hulało bez zastrzeżeń. Myślałem o wymianie odbiornika radiowego AF43SP (http://www.napad.pl/instrukcje/instrukcja_af43sp.pdf), jednak jest dość drogi i nie wiem w 100% czy to akurat pomoże.
    Ewentualnie mogę podłączyć dodatkową radiolinię np. Satela RE-2K i wykorzystania w centrali CAME pinów 2 i 7.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Czy to dotyczy wszystkich pilotów (czy masz ich więcej niż jeden)?

marian54 napisał:
    nie mam podłączonej masy anteny.

To jest prawidłowo - do gniazda masz wpiętą antenę, masę dołączał byś gdybyś miał antenę oddaloną połączoną kablem do płyty.

Dodano po 7 [minuty]:

marian54 napisał:
    Od kilki dni mam nagle słaby zasięg pilota do sterowania bramą dwuskrzydłowa.

Jak rozumiem, baterie w pilocie wymieniłeś?
    Może ktoś skrócił albo inaczej ułożył antenę?
  • Poziom 14  
    Na dwóch pilotach działa tak samo. Antena jest zewnętrzna zainstalowana na słupku od ogrodzenia.

• Poziom 43  
    Czy ostatnio nie zamontowałeś jakiegoś urządzenia komunikującego się radiowo, np.dzwonek bezprzewodowy, elektroniczna niania, stacja pogodowa itp.?