Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spliter do UPC (czwarty dekoder)

mike1200 13 Lis 2016 16:49 591 8
  • #1 13 Lis 2016 16:49
    mike1200
    Poziom 2  

Witam,

jak w temacie posiadam w mieszkaniu telewizje UPC aktualnie na 3 dekodery, z racji rezygnacji z NC+ z pokoju czwartego, zadzwoniłem dziś zamówić 4 dekoder (kolejny multiroom) okazało się że takiej opcji po prostu nie ma, tzn. jest ale jako nowa niezalezna usługa, ponieważ aktualnie płacę 200zł nie chce płacić dodatkowo 70 za jeden dekoder/miesiecznie (z tym samym pakietem co na pozostałych). Wole poniesc jednorazowy koszt i mieć święty spokój...

Wobec tego chciałbym zastosować spliter i rozdzielić sygnał na dodatkowy telewizor/dekoder, problem w tym że nie posiadam żadnej wiedzy w temacie, więc prosiłbym o wskazówki co i jak lub najchętniej dogadałbym się z osobą która się na tym zna.

Na czym mi zależy:
    -rozdzielenie tylko sygnału telewizyjnego (bez internetu)
    -chciałbym żeby telewizja w 4 pokoju działała niezależnie od innych dekoderów
    -ponieważ jest to mały pokoik telewizor to mały 22 calowy Sharpik chodz nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie.

Innych wymagan nie mam.
    Jeżeli jest to temat któego głośno poruszać nie wolno, proszę o kontakt na priv/mail michaljzet(malpa)gmail.com

0 8
  • #2 13 Lis 2016 16:56
    andpol 33
    Poziom 34  

Jeżeli UPC dała 3 dekodery to nie masz żadnej możliwości rozdzielenia na 4-ty tv.

0
  • #3 13 Lis 2016 17:03
    mike1200
    Poziom 2  

andpol 33 napisał:
    Jeżeli UPC dała 3 dekodery to nie masz żadnej możliwości rozdzielenia na 4-ty tv.

no to mi opadły ręce, czyli będe skazany na niezależną umowę.... genialnie

0
  • #4 13 Lis 2016 17:04
    sosarek

Poziom 43  

Czy UPC nie udostępnia analogowego sygnału telewizji kablowej w Twojej lokalizacji?

0
  • #5 13 Lis 2016 17:08
    andpol 33
    Poziom 34  

Coś tam na stronie piszą o kanałach analogowych i cyfrowych niekodowanych. Trzeba spytać w lokalnym biurze, jakie te kanały są.

0
  • #6 13 Lis 2016 17:31
    mike1200
    Poziom 2  

sosarek napisał:
    Czy UPC nie udostępnia analogowego sygnału telewizji kablowej w Twojej lokalizacji?

udostępnia z tego co wiem, tylko że tych programów na analogowej będzie mało, a dwa że analogowy jest przewidziany do xx.2017 roku. Niestety druga umowa się kłania.

0
  • #7 13 Lis 2016 18:03
    simhak
    Moderator - SAT

Masz instalację po NC+ to pomyśl coś tutaj, może jakaś oferta na kartę.
    Ewentualnie pakiet 35 kanałów niekodowanych z UPC - bez opłat, potrzebny dekoder DVB-C badź telewizor z takim dekoderem.

1
  • #8 17 Lis 2016 02:04
    jurek.adam
    Poziom 43  

mike1200 napisał:
    Wobec tego chciałbym zastosować spliter i rozdzielić sygnał na dodatkowy telewizor/dekoder

Na takie rzeźby sygnału nie starczy.

0
  • #9 17 Lis 2016 02:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@mike1200
    Skoro NIE masz 4 dekodera, nie masz modułu CI z kartą kodową, a sygnał cyfrowy w UPC jest kodowany (w 90%) - to pozostaje tylko podłączyć przewód do tv (jeśli obsługuje DVB-C CABLOWE pasmo), albo zakupić własny tuner DVB-C CABLOWY i mieć chyba około 30 kanałów niekodowanych z pakietu start.
    O jakimkolwiek splitterze na uprawnienia możesz zapomnieć.

0