Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarce

13 Lis 2016 16:50 1632 5
  • Poziom 27  
    Lodówka Amica model: FK268..3 X AA

Witam lodówka jest miesiąc po gwarancji (było jej 2 lata ) lecz usterkę zauważyłem nie dawno okolice lata gdy żywność mi się zaczęła psuć.

Przed przyjściem serwisanta do lodówki objawy były takie:
    - temperatura na górnej półce dochodziła do +12°C, a w dolnej szufladzie było +8°C. Dałem regulator (jest od 0 - 7°C ) na 6 temp. zeszła do +8°C i +5°C, a jest to mało...

Po wizycie serwisanta i wymianie termostatu w rejonie światełka temp. w lodówce jest +5°C i + 2°C - niby ok. Lecz zostało coś pokręcone na jakieś śrubce w termostacie i teraz lodówka niby dobrze chłodzi, ale za często załącza się agregat.

Czasem słyszę jakby się jakiś termik załączał na agregacie z powodu przegrzania go, nigdy tak się nie działo (boję się, że mi się zaraz agregat spali lub zatrze). Słychać takie pstryk z okolicy dołu i tyłu lodówki. Czasem się wyłącza na termostacie bo te wyłączenie słychać z okolic światełka i jest ono cichsze.
    Druga sprawa to rośnie mi lód na plecach lodówki i nie odmraża się, nie skraplają się plecy w lodówce.

Co jest nie tak z tą lodówką? Co jest źle zrobione, co ja w tej sprawie mogę zrobić, proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    Lodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarceLodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarceLodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarce Lodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarceLodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarce
  • Poziom 13  
    Jeżeli zarasta lodem to znaczy, że za bardzo mrozi i lód nie zdąży się roztopić. Sprawdż czy są szczelne drzwi lodówki lub czy uszczelka nie jest uszkodzona.
  • Poziom 27  
    Witam, był u mnie mechanik i wymienił termostat, ale nie idzie ustawić tak by się skraplały plecy w lodówce, drzwi sa szczelne, uszczelka dobra, lodówka ma dopiero 2 lata. Za często się załącza ta lodówka, już zaczyna głośno chodzić...
  • Poziom 16  
    witam problem z czynnikiem ,tzn jest trozkę za mało
  • Poziom 27  
    Co to jest ten czynnik ? Płyn chłodzący ? o to chodzi ? Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam, wymieniono mi termostat na podobno nowy. Teraz lodówka chodzi mi 1 godz. i 40 min. a odpoczywa 2 godziny, czy to jest teraz normalne? Temperaturę ma w środku 5 C. i 3 Celcjusza.
    Wtedy to mi chodziła 7 min. a odpoczywała 14 min.

Pozdrawiam Damian