Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarce

DamianRTV 13 Nov 2016 16:50 3192 5
 • #1
  DamianRTV
  Level 27  
  Lodówka Amica model: FK268..3 X AA

  Witam lodówka jest miesiąc po gwarancji (było jej 2 lata ) lecz usterkę zauważyłem nie dawno okolice lata gdy żywność mi się zaczęła psuć.  Przed przyjściem serwisanta do lodówki objawy były takie:
  - temperatura na górnej półce dochodziła do +12°C, a w dolnej szufladzie było +8°C. Dałem regulator (jest od 0 - 7°C ) na 6 temp. zeszła do +8°C i +5°C, a jest to mało...

  Po wizycie serwisanta i wymianie termostatu w rejonie światełka temp. w lodówce jest +5°C i + 2°C - niby ok. Lecz zostało coś pokręcone na jakieś śrubce w termostacie i teraz lodówka niby dobrze chłodzi, ale za często załącza się agregat.

  Czasem słyszę jakby się jakiś termik załączał na agregacie z powodu przegrzania go, nigdy tak się nie działo (boję się, że mi się zaraz agregat spali lub zatrze). Słychać takie pstryk z okolicy dołu i tyłu lodówki. Czasem się wyłącza na termostacie bo te wyłączenie słychać z okolic światełka i jest ono cichsze.
  Druga sprawa to rośnie mi lód na plecach lodówki i nie odmraża się, nie skraplają się plecy w lodówce.

  Co jest nie tak z tą lodówką? Co jest źle zrobione, co ja w tej sprawie mogę zrobić, proszę o pomoc.
  Pozdrawiam.
  Lodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarceLodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarceLodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarce Lodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarceLodówka Amica FK268..3 X AA - Wysoka temperatura w chłodziarce
 • #2
  sjbar
  Level 14  
  Jeżeli zarasta lodem to znaczy, że za bardzo mrozi i lód nie zdąży się roztopić. Sprawdż czy są szczelne drzwi lodówki lub czy uszczelka nie jest uszkodzona.
 • #3
  DamianRTV
  Level 27  
  Witam, był u mnie mechanik i wymienił termostat, ale nie idzie ustawić tak by się skraplały plecy w lodówce, drzwi sa szczelne, uszczelka dobra, lodówka ma dopiero 2 lata. Za często się załącza ta lodówka, już zaczyna głośno chodzić...
 • #4
  rydzekcycek
  Level 16  
  witam problem z czynnikiem ,tzn jest trozkę za mało
 • #5
  DamianRTV
  Level 27  
  Co to jest ten czynnik ? Płyn chłodzący ? o to chodzi ? Pozdrawiam
 • #6
  DamianRTV
  Level 27  
  Witam, wymieniono mi termostat na podobno nowy. Teraz lodówka chodzi mi 1 godz. i 40 min. a odpoczywa 2 godziny, czy to jest teraz normalne? Temperaturę ma w środku 5 C. i 3 Celcjusza.
  Wtedy to mi chodziła 7 min. a odpoczywała 14 min.

  Pozdrawiam Damian