Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e39 520i - sekwencja urwany szaro niebieski kabel

13 Lis 2016 19:31 912 9
  • Poziom 4  
    Witam. Dzisiaj zauważyłem urwany kabel od gazu. Nie wiem skąd mógł się urwać, mam ten samochód miesiąc. Na gazie słychać klekot jak w dieslu. Ktoś ma pomysł gdzie to dolutować? Nie wiem nawet co to za model ponieważ się na tym kompletnie nie znam.
    Kabel zaizolowałem, żeby czegoś nie dotykał. Podejrzewam, że to jakiś czujnik.
    BMW e39 520i - sekwencja urwany szaro niebieski kabel BMW e39 520i - sekwencja urwany szaro niebieski kabel BMW e39 520i - sekwencja urwany szaro niebieski kabel
  • Poziom 40  
    Ja nie spotkałem tego czujnika osobno, widziałem tylko razem z listwą Reg Fast. U ojca w aucie przewody do czujnika zlutowałem razem. Sterownik widzi temperaturę gazu 80 stopni ale nie wpływa to na pracę instalacji.
  • Moderator Samochody
    Reg-i nie lubią być na sztywno zamocowane i nie lubią dużego ciśnienia gazu, jak będzie więcej jak 1,2 bara to na 10m będzie słychać ich klekot.
  • Poziom 40  
    herkules92 napisał:
    To już wiem dlaczego sekwencje muszę sam przerzucać :)

Ten czujnik nie jest odpowiedzialny za przełączanie na gaz. Służy do tego czujnik temperatury reduktora.
    Wyjaśnij to, że musisz sam przełączać na gaz. W jaki sposób to robisz?
  • Poziom 4  
    W aucie mam ten taki wskaźnik z 4 kropkami od gazu i u góry jedna kropka pomaranczowa od benzyny. No i jak kliknę tam przycisk to przełączam gaz, benzyna i tak w kółko. Co to są te reg-i? Czasem auto lubi strzelić z wydechu jak jadę szybciej i odpuszczam nogę z gazu. Na początku myślę wymienić filtr, bo może to być przez to? Tylko czy są różne rodzaje filtrów w zależności od silników, czy tylko przekroj węża wystarczy?
  • Poziom 40  
    herkules92 napisał:
    W aucie mam ten taki wskaźnik z 4 kropkami od gazu i u góry jedna kropka pomaranczowa od benzyny. No i jak kliknę tam przycisk to przełączam gaz, benzyna i tak w kółko.

Całkowicie niepotrzebnie. Gasisz auto - nie wciskasz przycisku. Odpalasz auto - nie wciskasz przycisku. Tak to powinno wyglądać. Powinien sam się przełączać na gaz.
    herkules92 napisał:
    Co to są te reg-i?

Wtryskiwacze gazowe, te niebieskie.
    herkules92 napisał:
    Czasem auto lubi strzelić z wydechu jak jadę szybciej i odpuszczam nogę z gazu. Na początku myślę wymienić filtr, bo może to być przez to?

Nie powinno w instalacji sekwencyjnej.
    herkules92 napisał:
    czy są różne rodzaje filtrów w zależności od silników, czy tylko przekroj węża wystarczy?

Filtr fazy lotnej polecam z włókna szklanego, przeważnie są na węże fi12.
    Dobra rada: jedź do gazownika bo, bez urazy, ale nie masz nawet podstawowej wiedzy o instalacjach gazowych.