Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana EoloStar243E na kondensacyjny ?

Majk1984 14 Lis 2016 02:39 804 16
  • #1 14 Lis 2016 02:39
    Majk1984
    Poziom 14  

Witam !
    Bardzo proszę o poradę - mój obecny kocioł dwu funkcyjny dogorywa przez brak serwisowania poprzednich właścicieli turbo "szlag trafia" i naprawa ok 700zł więc lepiej od razu zmienić kocioł na ekonomiczniejszy - serwisant stwierdził, że kondensacyjny byłby najlepszym rozwiązaniem - bo mam miejsce na zbiornik - chodziło mu chyba o bojler? - i mam też poniżej odpływ bo pralka tam też stoi.
    Pytanie - jaki najlepiej wybrać? cena ok 4tyś - no i czy będzie to dobry wybór do mieszkania 104m2 w kamienicy nieocieplonej ? Instalacja jest w miedzioplastiku czy jak to sie nazywa...
    Oglądałem Buderus GB012KV 2-funkc TURBO i De Dietrich BAXI DuoTEC Compact 24 lecz nie wiem czy to dobry wybór bo o Dietrich się naczytałem, że to badziew...
    Pozdrawiam

0 16
  • Zasilacze Ups
  • #2 19 Lis 2016 22:55
    W0jtek92
    Poziom 35  

Witam. Ja polecam immergas victrix exa 2 funkcyjny lub victrix TT 2 funkcyjny. 1 kwestja to mało przerobień bo ta marka ma tak samo ustawione króćce montażowe, serwis blisko, tanie części itd, skoro to mieszkanie a cyrkulacji nie ma to bo co kocioł z zasobnikiem? Bez sensu bo droższe i wiele to nie zmieni prócz zajmowania miejsca...
    Pozdrawiam!

0
  • #3 19 Lis 2016 23:24
    Majk1984
    Poziom 14  

Dzięki za poradę ! Też myślałem aby pozostać przy Immergas bo nie narzekam i serwis w okolicy mnogi lecz mało kto tutaj poleca Immergasa jako piec kondensacyjny i dlatego myślałem nad tym co tu polecają po prostu... Chce zmieniać tylko i wyłącznie z powodu większej ekonomii a z zasobnikiem myślałem że będzie szybciej ciepła woda w kranie leciała gdy będzie to z zasobnika - teraz trzeba czekać i odpuszczać sporo wody zanim z prysznica poleci ciepła... wiadomo odległość - ok 8m z pieca do prysznica ale też reakcja pieca nie jest natychmiastowa bo zanim zapali się i zacznie grzać to też czas leci...

0
  • #4 20 Lis 2016 14:31
    1tropek
    Poziom 22  

Majk1984 napisał:
    lecz nie wiem czy to dobry wybór bo o Dietrich się naczytałem, że to badziew...
    Pozdrawiam

DeDietrich to jedna firma a marka Baxi to inna para kaloszy.
    Przepływowy v zasobnik - jeśli chciałbyś mieć kabinę z fajnym ( wypasionym ) hydromasarzem to tylko zasobnik. Z ekonomicznego punktu widzenia to przepływowy jest tańszy w eksploatacji.
    Jakim cudem masz tak dużą odległość (8m)?

1
  • #5 20 Lis 2016 18:36
    Majk1984
    Poziom 14  

Mieszkanie 104m2 - piecyk wisi w "spiżarce" w najbardziej odległym kącie mieszkania a łazienka jest po drugiej stronie mieszkania właściwie i stąd no może nie 8m ale 6m będzie do kabiny... OK, popytam serwisantów z Immergassa co Oni radzą i montują u ludzi teraz i coś trzeba będzie wybrać.
    Dzięki !

0
  • #6 20 Lis 2016 18:48
    1tropek
    Poziom 22  

Majk1984 napisał:
    Mieszkanie 104m2 - piecyk wisi w "spiżarce" w najbardziej odległym kącie mieszkania a łazienka jest po drugiej stronie mieszkania właściwie i stąd no może nie 8m ale 6m będzie do kabiny... OK, popytam serwisantów z Immergassa co Oni radzą i montują u ludzi teraz i coś trzeba będzie wybrać.
    Dzięki !

Ja polecam kotły Termeta.
    Mają w ofercie ( także Immergas ) kotły z wbudowanym zasobnikiem.

0
  • Zasilacze Ups
  • #7 25 Lis 2016 19:32
    mr_hyde_74
    Poziom 9  

I jaka decyzja bo sam jestem ciekawy - ja mam immergasa nike star-a i tez szykuję się na zmianę pieca, więc chciałbym dowiedziec się na czym to staneło - ja myślę o dd baxi duo tech

0
  • #8 20 Gru 2016 22:50
    Majk1984
    Poziom 14  

Niky już nic nie podpowie? Bo stary piecyk już dogorywa i ledwo zipie ... ;/

0
  • #9 21 Gru 2016 10:32
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Myślę, że jednak lepiej dwufunkcyjny. Owszem, musi mieć wtedy dużą moc (dla CWU, która podgrzewana przepływowo zużywa więcej mocy niż ogrzewanie mieszkania), ale ilość ciepłej wody jest nieograniczona (pojemnością zasobnika) oraz kocioł zajmuje mniej miejsca (zasobnik ma swoje gabaryty). Chyba, że miejsca jest nadmiar, to wtedy można dać z zasobnikiem.

0
  • #10 21 Gru 2016 19:30
    Majk1984
    Poziom 14  

Zbigniew Rusek no tak, dwufunkcyjny to już więc postanowione, że zostanie jak jest teraz tylko czy Immergas ? czy DeDietrich, a może jeszcze coś innego polecisz ?... Cena do 3tyś.

0
  • #11 21 Gru 2016 21:13
    dobroslaw
    Poziom 20  

Sprawdź gdzie masz jaki serwis gwarancyjny bo to podstawa przy wymianie pieca ,czyli dostęp do części, jeśli chodzi o Baxi części ma tanie w tylko nie polecam firmowego sterownika baxi bo to niewypał.

0
  • #12 21 Gru 2016 21:37
    Majk1984
    Poziom 14  

OK, a na co zwracać uwagę przy wyborze pieca ? na zakres jego mocy modułowej ? ma być od jak najniższej tak? Tzn im niższa tym lepiej ? Bo ogólnie to piec kondensacyjny ma chodzić 24h/24h i pracować z niską temperatura ok 45st dobrze to rozumiem ? i im niższa moc modułowa tym będzie lepiej ?

0
  • #13 02 Sty 2017 22:09
    W0jtek92
    Poziom 35  

Witam, im mniejsza moc minimalna tym lepiej bo kocioł nie będzie zbędnie taktował. Aleeee. Te 45 st. C. To wporządzku pod warunkiem że są na tyle duże grzejniki, chodzi o moc. Bo jak grzejnik malutki to czasami nawet 80 st. C na kotle jest mało by szybko i tanio dogrzać pomieszczenie, a jeśli grzejnik jest spory bo przewymiarowany odpowiednio to wystarczy na kotle 40 st. C by w takim samym czasie jak mniejszy grzejnik dogrzać pomieszczenie. Prosta logika. A kocioł nie pracuje 24 h, od tego jest sterownik pokojowy i odpowiednio dobrane grzejniki by przerwy w jego pracy były jak najmniejsze a w domu ciepło i komfortowo.
    Pozdrawiam.

0
  • #14 03 Sty 2017 14:17
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

A jak grzejniki są nadmiernie przewymiarowane, to w listopadzie i marcu będzie w mieszkaniu sauna, choćby były ledwo letnie.

0
  • #15 06 Sty 2017 16:17
    kiltel
    Poziom 11  

Nie będzie sauny bo sterownik pokojowy na to nie pozwoli.

0
  • #16 06 Sty 2017 20:48
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

kiltel napisał:
    Nie będzie sauny bo sterownik pokojowy na to nie pozwoli.
    Chyba, że sterownik je wyłączy. Przy przewymiarowaniu bardzo łatwo jest przegrzać pomieszczenia, nawet zimą i to nawet wtedy, gdy kaloryfer ma temperaturę porównywalną z temperaturą pleców 15-letniej dziewczyny (nie mającej gorączki).

0
  • #17 10 Sty 2017 21:31
    W0jtek92
    Poziom 35  

Witam. Nie bez powodu napisałem "odpowiednio przewymiarowany" bo nadmiernie duży jak napisał Pan Zbigniew to też nie jest zbyt dobrze dla komfortu.

0