Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitarowy wzmacniacz stereo dodanie gałki solo boost

14 Lis 2016 13:33 348 2
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich użytkowników. Proszę o poradę chciałbym zmodyfikować stereofoniczny wzmacniacz gitarowy, a mianowicie dodać pomiędzy preamp a końcówkę mocy dodatkowy potencjometr, który umożliwi dwustopniową zmianę głośności i będzie sterowany (pomijany) z przełącznika nożnego.
  W załączeniu schemat dodatkowego układu, wraz z podwójnym przełącznikiem nożnym typu dpdt. Być może ktoś wykonywał już podobną modyfikację. Wzmacniacz to Marshall Valvestate 8280, 2 kanały, funkcja Master Volume, pętla, reverb, chorus. Dodałbym dodatkowe gniazdo jack na footswitch i potencjometr.
  Bardzo proszę o sprawdzenie schematu


  Gitarowy wzmacniacz stereo dodanie gałki solo boost
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Zrobię chyba jednak inaczej, ten wzmacniacz ma równoległą pętlę fx regulowana gałką która działa tylko po spięciu "send" i "return" (dwa bo L i R). Zainstaluje przełącznik rozwierająco - zwierający tip jacka z send, od tipów return. Zastanawia mnie tylko czy mase na tych jackach trzeba podłączać, bo jak dotykałem tip i ring kabla return (rozgałęźnik mały jack stereo na dwa duże mono) do tip kabla send to bez podłączania masy (sleeve) działało. To chyba będzie najprostsze i najmniej inwazyjne rozwiązanie,