Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera ip overmax camspot 3.1 i brak dostępu do routera

adekbp 14 Nov 2016 15:09 10266 12
Optex
    adekbp
    Level 8  
    Witam, kupiłem małą kamerę do biura, overmax camspot 3.1. Mam mały problem z instalacją kamery w biurze. Przy pierwszym uruchomieniu kamery musi być podpięta przez kabel lan. W domu zrobiłem to i działało bardzo dobrze, niestety w biurze nie mam dostępu (i nie będę miał) do routera, co za tym idzie nie mogę ustawić kamery aby korzystała z WiFi. Tutaj pytanie, czy jest jakaś szansa, aby ustawić laptopa z dostępem do internetu, jako router, podpiąć kamerę do laptopa i wtedy ustawić opcje WiFi? Ewentualnie kupiłbym jakiś router, z tym że jedyny dostęp do internetu jaki posiadam to właśnie laptop łączący się z routerem w biurze poprzez WiFi. Da rade coś wykombinować?
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    Możesz spróbować zrobić na laptopie mostek sieciowy i spróbować kamerę podpiąć do niego kablem w celu konfiguracji - swoją drogą podepnij ją i tak (ustawiając w laptopie stały adres IP) i spróbuj zalogować się do kamery, następnie ustaw połączenie Wifi i gotowe.
    adekbp
    Level 8  
    Witam. Zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety nie działa. Mostek prawidłowo utworzony, podłączałem do drugiego laptopa, lecz gdy podpinam kamerę, przeciągam ją w te czarne pole, i wyskakuje informacja "to urządzenie nie jest w trybie online" . Adres ip ustawiłęm stały.
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    adekbp wrote:
    gdy podpinam kamerę, przeciągam ją w te czarne pole, i wyskakuje informacja "to urządzenie nie jest w trybie online"

W jakie czarne pole?
    Usuń mostek sieciowy i wtedy spróbuj wyszukać kamerę.
    adekbp
    Level 8  
    Wygląda to tak. Podejrzewam że nie zgadzają się adresy IP, a ja z tym troche na bakier. Może będziesz mógł mi jakoś z tym pomóc?
    sosarek

Level 43  
    Sprawdź jaki adres IP ma Twój domowy router - taki sam ustaw dla karty sieciowej w laptopie - kamera powinna się połączyć.
    adekbp
    Level 8  
    Zrobiłem tak: Zalogowałem się na swój router (właściwie dekoder z funkcją routera), znalazłem taki adres IP:
    Następnie otworzyłem połączenia sieciowe, ppm na połączenie lokalne>właściwości>protokół internetowy tcp/ip v4>właściwości> i uzupełniłem w ten sposób:
    Niestety, sytuacja taka sama "te urządzenie nie jest w trybie online"
    Może coś źle wpisałem w tych ustawieniach iP.
    sosarek

Level 43  
    Wpisałeś zewnętrzny adres IP otrzymany od dostawcy - wejdź w ustawienia wifi - stan - sprawdź adres bramy domyślnej - wyłącz wifi w laptopie, wpisz ten adres w ustawieniach karty sieciowej.
    adekbp
    Level 8  
    Ok znalazłem takie ustawienia:
    Wpisałem w ten sposób:
    Wyłączyłem WiFi, niestety efekt ten sam, tylko teraz nie pojawia się informacja ze urzadzenie nie jest w trybie online. Jakieś pomysły jeszcze?
    sosarek

Level 43  
    adekbp wrote:
    teraz nie pojawia się informacja ze urzadzenie nie jest w trybie online.

Więc coś więcej udało się osiągnąć - w programie wejdź w System i zobacz czy masz możliwość konfiguracji kamery.
    adekbp
    Level 8  
    Niestety nie da się, dwukrotne kliknięcie na kamerę powinno włączyć ustawienia, po wykonaniu tej czynności nic się nie dzieje.
    JanuszPe
    Level 11  
    Witam. Dopiero teraz zauważyłem Twój problem. Spróbuj wymienić skrętkę {kabelek rj 45) tą dostarczoną z kamerą do podłączenia z komputerem. Montujemy tych kamerek sporo i tak na 10 szt 9 ma uszkodzone kabelki. Wszystko wtedy przebiega zgodnie z Twoim opisem. Pzdr.
    Ślubek
    Level 2  
    Aby skonfigurować WiFi w Camspot 3.1 dostęp do Internetu nie jest potrzebny (dopiero do konfiguracji aplikacji na tablecie/smartfonie). Kamera po uruchomieniu pobiera automatycznie numer IP, zatem powinna być podłączona (kablem, bo WIFi jest domyślnie wyłączone) do sieci z serwerem DHCP (każdy nowy router ma tą opcję włączoną). Oczywiście, laptop powinien być podpięty (najprościej również kablem) do tego samego routera.

Jedynym problemem po włączeniu kamery jest znalezienie, jaki numer IP dostała. Można to zrobić na dwa sposoby: albo odczytując to w logach/konfiguracji routera, albo programem Search Tool, który widziałem gdzieś na stronie Overmaksa.

Gdy znamy już ten numer IP, wpisujemy go w przeglądarce WWW i możemy zacząć konfigurować kamerę (np. parametry sieci WLAN).