Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 1.8 16v - Luzy i trudność z wbiciem 1 i 2 biegu

14 Lis 2016 15:21 282 2
  • Poziom 2  
    Witam. Od kilku miesięcy posiadałem problem z wbiciem drugiego biegu. Do tego czasu wystarczyło wybić na luz i ponownie wbić dwójkę i wszystko chodziło jak należy. Kilka dni temu zauważyłem, że również z pierwszym biegiem jest problem. Trzeba go wbić z użyciem dużej siły, inaczej samochód trzęsie się i niemałże nie przyspiesza. Wbicie drugiego biegu graniczy niemalże z cudem, ponownie trzeba użyć olbrzymiej siły żeby zaskoczył. Podczas jazdy czuć spore luzy, jednak biegi od trójki wzwyż włącznie ze wstecznym wchodzą bez najmniejszych kłopotów. Samochód ma jeździć jeszcze jakieś pół roku, potem ląduje na złomie, jednak moja luba nie potrafi nim teraz jeździć, co wymusza na mnie naprawę usterki, chociażby tymczasowo. Proszę o pomoc w naprowadzeniu na właściwy tor, wymienić olej w skrzyni czy może szukać problemu na łączeniach drążka ze skrzynią? A może to synchronizatory? Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Spróbuj najpierw wyeliminować luzy na gałce i łączniku, i ewentualnie trochę podregulować przy samym łączniku. Miałem podobny problem co prawda w Vectrze B ale właśnie eliminacja luzów i drobna regulacja załatwiła sprawę.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za szybką odpowiedź, tak też zrobię!