Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Danfoss DHP - pompa ciepła.

marian.marianek 14 Lis 2016 19:39 774 3
  • #1 14 Lis 2016 19:39
    marian.marianek
    Poziom 8  

Nie wiem gdzie to wysłać , pomocy .Mamy z żoną od lat kłopot z pompą ciepła i jej instalacją. Problem polega na tym , że pompa ciepła grzeje i bez problemu podaje gorącą wodę do obiegu z umywalkami ale drugi obieg ( góra kaloryfery i dół podłoga )jest już tylko ciepły a raczej zupełnie zimny. Mało tego, ciepły jest tylko w instalacji ( w rurkach ) przy samej pompie w kotłowni natomiast praktycznie nie grzeje ani podłoga w pomieszczeniach na dole ani kaloryfery na górze. Czasem coś tam się wyczuwa jak jest przełączone tylko na podłogę , natomiast góra to nieporozumienie. Marzniemy już kolejna zimę a wszystko niby działa. Oglądało to już przez ostatnie kilka lat kilku magików od pomp ale niczego nie wskórali. Byli z Danfossa ale nie tylko. Jeden tylko przeczyścił coś co jest na zdjęciu ( chyba to ) i na chwilę pomogło jeśli chodzi o podłogę, jednak szybko wszystko wróciło do normy. Co ciekawe są miejsca do których w instalacji na ścianie woda dochodzi z pompy gorąca po czym nie wiadomo dlaczego dalej bez powodu rurka jest zimna. Są tu jakieś mosiężne złącza ale nie wiem jaka jest ich rola. Niestety nikt tego nie wie bo instalację montowali fachowcy pod okiem jeszcze innego fachowca, którzy odjechali w siną dal przed laty. Może ktoś z was ma podobne urządzenie , może zna się na instalacji. Może coś poradzi , podpowie. Zima w domu , a to dopiero początek.

Pompa podająca wodę cały czas kręci , nie wiem czy pompuje czy tylko chodzi ale jest zawsze gorąca, za to woda za nią raz tak raz nie. Jest na dole rozdzielacz czy coś w tym guście co kiedyś automatycznie zmieniało przepływ wody między górą a dołem a teraz trzeba to robić ręcznie . Po przekręceniu woda rusza co słychać w odpowiednie ryrki ale wszystko i tak zimne. Wg mnie problem nie w pompie tylko w instalacji.

Co robić ? Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła. Danfoss DHP - pompa ciepła.

0 3
  • #2 14 Lis 2016 22:45
    zybie
    Poziom 30  

Z tych zdjęć niewiele wynika, trudno ocenić połączenia rurek i kierunki przepływu. Jeżeli to możliwe rozrysuj schemat połączeń. Naprawę proponuję zacząć od wyczyszczenia filtrów przy pompach być może to one blokują przepływ. Piszesz Kolego że rurki są ciepłe przy pompkach co wskazywałoby na zapowietrzenie pomp.

0
  • #3 25 Lis 2016 15:02
    marian.marianek
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzę co się da. Który na tych zdjęciach jest filtr i jak się go czyści? Czy pompka ma odpowietrznik czy robi się to jakoś inaczej?
    Pozdrawiam
    Marek

0
  • #4 26 Lis 2016 08:45
    ls_77
    Poziom 31  

marian.marianek napisał:
    Mamy z żoną od lat kłopot z pompą ciepła i jej instalacją. Problem polega na tym , że pompa ciepła grzeje i bez problemu podaje gorącą wodę do obiegu z umywalkami ale drugi obieg ( góra kaloryfery i dół podłoga )jest już tylko ciepły a raczej zupełnie zimny. Mało tego, ciepły jest tylko w instalacji ( w rurkach ) przy samej pompie w kotłowni natomiast praktycznie nie grzeje ani podłoga w pomieszczeniach na dole ani kaloryfery na górze. Czasem coś tam się wyczuwa jak jest przełączone tylko na podłogę , natomiast góra to nieporozumienie. Marzniemy już kolejna zimę a wszystko niby działa. Oglądało to już przez ostatnie kilka lat kilku magików od pomp ale niczego nie wskórali. Byli z Danfossa ale nie tylko. Jeden tylko przeczyścił coś co jest na zdjęciu ( chyba to ) i na chwilę pomogło jeśli chodzi o podłogę, jednak szybko wszystko wróciło do normy. Co ciekawe są miejsca do których w instalacji na ścianie woda dochodzi z pompy gorąca po czym nie wiadomo dlaczego dalej bez powodu rurka jest zimna. Są tu jakieś mosiężne złącza ale nie wiem jaka jest ich rola. Niestety nikt tego nie wie bo instalację montowali fachowcy pod okiem jeszcze innego fachowca, którzy odjechali w siną dal przed laty. Może ktoś z was ma podobne urządzenie , może zna się na instalacji. Może coś poradzi , podpowie. Zima w domu , a to dopiero początek.

Pompa podająca wodę cały czas kręci , nie wiem czy pompuje czy tylko chodzi ale jest zawsze gorąca, za to woda za nią raz tak raz nie. Jest na dole rozdzielacz czy coś w tym guście co kiedyś automatycznie zmieniało przepływ wody między górą a dołem a teraz trzeba to robić ręcznie . Po przekręceniu woda rusza co słychać w odpowiednie ryrki ale wszystko i tak zimne. Wg mnie problem nie w pompie tylko w instalacji.

Co robić ?

Czy z tych wszystkich osób, które były oglądać instalację (nawet z Danfossa) nikt ci nie powiedział, że tak nie powinna ona wyglądać? Te twoje zdjęcia nadają się do działu "Radosna Twórczość...". Taki mix materiałów (ocynk, miedź) w jednej instalacji CO zwiastuje szybkie kłopoty. I tak się u ciebie porobiło. Prawdopodobnie cała instalacja jest "zakamieniona" i "zaszlamiona" produktami korozji, zapowietrzona, bo odpowietrzniki już nie działają itp. itd. Moim prywatnym zdaniem - dużorzeczy do przeróbki i dogłębne czyszczenie chemiczne instalacji.

0