Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG OLED55B6V + kino domowe JVC RX-e5 (audio z TV)

14 Lis 2016 21:47 1230 20
  • Poziom 9  
    Witajcie forumowicze. Mam pewien problem z podlaczeniem tych dwoch urzadzen do siebie. Tyl TV wyglada tak
    Telewizor LG OLED55B6V + kino domowe JVC RX-e5 (audio z TV)
    Kino domowe:
    Telewizor LG OLED55B6V + kino domowe JVC RX-e5 (audio z TV) Telewizor LG OLED55B6V + kino domowe JVC RX-e5 (audio z TV)
    Macie jakis pomysl jak to ze soba polaczyc.
    Dodam ze z subwoofera wychodza mi tez dwa dzwieki L i P. a z przodu kina jest wejscie na jacka. Nie mam pojecia jak to polaczyc ze soba. Czy to w ogole da sie zrobic? Optyk + 2 rca? Dziekuje i czekam na odpowiedz.
  • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
  • Poziom 9  
    Myslisz ze to pomoze bo tutaj optyk w kinie laczy sie do digital in (nie wiem czy dokladnie za co to odpowiada to wejscie). myslalem zeby zamowic optyk-jack I podlaczyc od przodu gdzie jest wejscie na tel.

• Poziom 43  
    maciekslu1 napisał:
    Myslisz ze to pomoze bo tutaj optyk w kinie laczy sie do digital in

Skoro w telewizorze jest DIGITAL OUT(wyjście), a w kinie DIGITAL IN(wejście) to dlaczego miałoby nie działać? Zresztą przejrzyj podobne wątki w tym dziale Forum.
    maciekslu1 napisał:
    myslalem zeby zamowic optyk-jack

Nie ma czegoś takiego.
  • Poziom 9  
    sprawdzalem w roznych konfiguracjach i nadal cisza. jakas pomoc?
  • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    tak zdjete. ustawienia zmieniane. jedynie kabel nie swiecina czerwono
  • Poziom 9  
    W tv tak, w kinie domowym nie.
  • Poziom 9  
    Nic nie świeci.
  • Poziom 34  
    maciekslu1 napisał:
    Nic nie świeci.

Masz uszkodzony kabel optyczny, bo na wyjściu kabla włączonego do tv musi świecić się.
  • Poziom 9  
    A czysto teoretycznie jezeli po kupnie nowego nadal nie bedzie dzialac to czego moze byc wina?
  • Poziom 9  
    No i teoria stała się praktyka. 3 kable optyczne sprawdzane i nadal kicha. Wina jedynie może być po kinie domowym i wejściu.
  • Poziom 34  
    Nie napisałeś, czy kabel podłączony do telewizora świeci na końcu.
  • Poziom 9  
    przy trzech tylko jeden swiecil, sprawdzany i tak nic nie dalo go podlaczenie do kina domowego bo nadal glucho
  • Poziom 42  
    maciekslu1 napisał:
    ustawienia zmieniane

Jakie ustawienia?

Przy tym połączeniu po wybraniu wejścia optycznego wyświetlacz JVC powinien pokazać -> "D2 Video".
    Zakładam, że nikt nie mieszał w przypisaniach wejść - w każdym razie istotne jest, aby wyświetlacz pokazał "D2" - to tylko się liczy.

Jeżeli nadal nie będzie dźwięku to trzeba sprawdzić ustawienia rodzaju sygnału - analogowe/cyfrowe.
    Przed tym sprawdzeniem należy najprzód ustawić wejście optyczne na wzmacniaczu - bardzo ważne.

Można to zrobić (te sprawdzenie) tylko pilotem urządzenia -> przycisk "Sound" i następnie przycisk "A/D INPUT".
    Wyświetlacz powinien pokazać "DGTL AUTO". Jeśli jest inaczej, to zmienić na owe ustawienie.

Również trzeba upewnić się, że wyjście cyfrowe w TV jest ustawione na Dolby Digital lub Auto.

Do połączenia użyć przewód optyczny, który świecił się na końcu :)

Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Tylko mam pewien problem z polaczeniem kina domowego do tv w sensie obrazu. Musiaialbym kupowac kolejne przejsciowki gdzyz TV ma same HDMI a kino nie posiada takich nowych wejsc.

• Poziom 43  
    maciekslu1 napisał:
    Tylko mam pewien problem z polaczeniem kina domowego do tv w sensie obrazu

Wpierw uporaj się z jednym.
    Co do obrazu - telewizor posiada odpowiednie gniazda, w zestawie powinny być dołączone odpowiednie kable.