Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500 uszkodzona karta dźwiękowa

Wolfraine 14 Lis 2016 23:16 561 3
  • #1 14 Lis 2016 23:16
    Wolfraine
    Poziom 4  

Witam, mam mały problem z kartą dźwiękową w laptopie, wszystko słyszę ale jak np.: mówię na teamspeak to słychać takie bzyczenie. Laptop upadł/spadł parę razy z kanapy i nie działa jeden port usb. Czy tą kartę da się wymienić/naprawić czy muszę jakąś zewnętrzną kartę dokupić ?

0 3
  • #2 15 Lis 2016 00:53
    alieniksior
    Poziom 9  

Karty dźwiękowe w laptopach z tego co mi wiadomo są chyba połączone na stałe w płytą, można to naprawiać, jak wyjdzie 30zł czy 40zł. Niektóre modele Laptopów mają oddzielne karty dźwiękowe i można wymienić. Zobacz na Alegro czy innej stronie za ile Kartę dźwiękową możesz kupić. Bo jak oddasz do naprawy to policzą Ci 50+ koszt nowego sprzętu. Tak więc kupno karty na usb wychodzi taniej. A naprawa karty to naprawa kanału jej. Bzyczenie jest tylko wtedy gdy kabel biały (ten co się go uzmienia czy whatever) dotyka innego kabelka np czerwonego czy niebieskiego (w wypadku 2.0) wtedy powstaje bzyczenie w sumie, jak montowałem słuchawki były tam 3 małe przewody. Jeden się obwijało dookoła a dwa musiały być na linii 1 i 2 aby był dźwięk w obydwu słuchawkach.

Jest także inna opcja że to wina wewnętrzna karty.
    Polecam sprawdzić przez telefon czy internet czy Lenovo G500 ma oddzielną kartę, bo karty w lapkach są małe w sumie. Więc istnieje możliwośc wg mnie 30% że tak karta będzie odpinana. Np karta Wi-fi często jest do wyjęcia, tak samo jak ramy i czasem Karta graficzna.

0
  • #3 15 Lis 2016 01:11
    sosarek

Poziom 43  

alieniksior napisał:
    Niektóre modele Laptopów mają oddzielne karty dźwiękowe i można wymienić.

Widziałeś kiedyś płytę główną laptopa?
    Karta dźwiękowa to układ(kodek) wlutowany na płycie.
    alieniksior napisał:
    naprawa karty to naprawa kanału jej.

???
    alieniksior napisał:
    Bzyczenie jest tylko wtedy gdy kabel biały (ten co się go uzmienia czy whatever) dotyka innego kabelka np czerwonego czy niebieskiego (w wypadku 2.0) wtedy powstaje bzyczenie w sumie

???
    alieniksior napisał:
    jak montowałem słuchawki

Co to ma wspólnego z mikrofonem?

Wolfraine napisał:
    jak np.: mówię na teamspeak to słychać takie bzyczenie.

Korzystasz z wbudowanego mikrofonu czy zewnętrznego? Na samej baterii problem także występuje?

0
  • #4 15 Lis 2016 09:32
    lisek
    Spec od monitorów

Popatrz za SM na platformę Compal LA-9631P/ lub LA-9632P (takie tam montowano płyty główne) :
    - zobacz jaki kodek audio jest zainstalowany (CX20757) > ogarniesz problem!?

W dispatcher"ze urządzeń Win widzisz kodek ?

Skoro spadł , może coś się "oberwało?"?!
    -zmierz napięcia zasilania cz, analog-cyfr.
    pin.2 VDDO_3.3 – 3.3v
    pin.18 DVDD_3.3 – 3.3V
    pin.7 VDD_IO – 3.3V
    pin.3 FILT_1.8 – 1.8V
    pin. 27 AVDD_3.3 –3,3V
    pin. 28 AVDD_5V – 5.V
    pin.29 VREF - _1V65

pin.9 Reset ? (aktywny czy nie) , poziom L/czy H ?

Pamiętaj, że tam kodek jest na "wspólnej szynie zasilania 3,3V" razem z KBC i ...pin.środk. zasilania

Cytat:
    ale jak np.: mówię na teamspeak to słychać takie bzyczenie

* może jakiś ceramiczny kondensator się wykruszył !

0
  Szukaj w 5mln produktów