Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka polar czw255 - rzadko się włącza, bo zamarza kapilara termostatu

Miki1346 14 Lis 2016 23:29 918 2
  • #1 14 Lis 2016 23:29
    Miki1346
    Poziom 2  

Witam.
    Lodówka Polar CZW255, zamrażalnik na górze, jeden agregat. Elektrycznie sprawna, czynnik jest w układzie, bo był serwisant i posprawdzał. Podłączał żarówkę przewodami gdzieś z tyłu i miałam obserwować, czy się zapala, gdy lodówka zaczyna pracować. Wszystko OK. Lodówka chłodzi, zamraża, ale rzadko się włącza, aż się ciepło w środku robi, jak w mieszkaniu. Rozłożył ręce, bo nie miał takiego przypadku.... Termostat sprawny, nawet trzy termostaty, bo zakupiłam już dwa dodatkowe.
    Sama doszłam do tego, że powodem jest zamarzająca woda w pochewce na kapilarę termostatu i termostat zbiera fałszywy sygnał, że jest zimno, więc nie włącza chłodzenia. Zdjęłam pokrywę na górze lodówki, rozdłubałam piankę wokół rurki na kapilarę termostatu i powstało mini jeziorko. Woda jest tylko na górze lodówki, z tyłu pianka sucha, spod lodówki nie wypływa ani kropla wody. Dziwne, woda na "dachu", a wszędzie niżej sucho. W kilku miejscach z tyłu lodówki też wydłubałam kilka dziur w piance, bo chciałam znaleźć miejsce, gdzie kończy się kapilara- nie znalazłam. Za to znalazłam jakieś pęknięcie ok 1-1,5 cm, jakby coś rozsadziło aluminium z tyłu lodówki, za komorą chłodzącą. Pomimo tej dziury lodówka chłodzi, w kilka minut po włączeniu tylna ściana wewnątrz pokrywa się szronem. Moje pytanie, czy takie rzeczy się naprawia i czy w ogóle jest sens?

0 2
  • #2 15 Lis 2016 00:41
    akytam
    Poziom 16  

Spróbuj umieścić swój nowy termostat (czubek kapilary) we wnętrzu komory chłodzącej (gdzieś w okolicach środka). Beż rurek, w których zbiera się i zamarza woda. I przełącz agregat na Twój nowy termostat. No i próba. No i wyreguluj średnią temperaturę. Jak masz elektroniczny termometr z sensorem na przewodzie, umieść sensor termometru tuż obok czubka kapilary. Duża wygoda, bo bez otwierania drzwi, wiadomo ile jest w środku.

0
  • #3 15 Lis 2016 01:06
    Miki1346
    Poziom 2  

Chodzi Ci o termometr z wyświetlaczem, który jest fabrycznie wmontowany w lodówce? Jeśli tak, to nie mam takiego, tylko jedno pokrętło na termostacie z 7- stopniową regulacją. Eksperyment z kapilarą w środku lodówki już robiłam, zanim odkryłam pęknięcie, tylko wsunęłam ją w termokurczkę, ale wtedy lodówka pracowała non stop i się nie wyłączała sama. Aż się boję rachunku za prąd :)
    Wolałabym jednak wyeliminować problem, niż go omijać, bo dziura przez to nie zniknie, o ile w ogóle jest sens to robić. Bo jeśli za dużo z tym zachodu i koszty duże, to może lepiej kupić nową? Ale dziękuje oczywiście za odzew.

0