Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w140 s420 centralny zamek

likwidator17 15 Lis 2016 02:30 897 8
  • #1 15 Lis 2016 02:30
    likwidator17
    Poziom 3  

Cześć wszystkim!
    Mam problem z moim od paru dni nabytym mesiem s420 z 97roku.
    Centralny działał bez problemu do dzisiaj z kluczyka, (ponieważ w pilocie padła bateria, więc nie sprawdziłem wcześniej pilota). Jak co rano ruszyłem w drogę, centralka zamknęła drzwi. Podjechałem pod sklep, nie wyłączyłem silnika, pasażer otworzył drzwi na zamkniętej centralce i wysiadł - stało się. Dotarłem do pracy i już nie działał centralny. Po wyłączeniu silnika nie otworzył drzwi, następnie nie chciał zamknąć z kluczyka ani też otworzyć. Nie wiem, co robić - potrzebuje pomocy. Dodatkowo zaznaczam, że po tym fakcie ciężko mi zamknąć bagażnik musze mocno nim trzasnąć i nie dociąga go. Nadal dociąga wszystkie drzwi. W bagażniku słychać na błotniku jak pompuje i nagle zaworem podciśnienie wyrzuca. Dzięki za pomoc.

P.s. jeszcze z detali, co pamiętam, myślę że nie mam przerwanych przewodów z powietrzem, ponieważ do końca jak wcisnąłem ręką guzik w drzwiach pasażera z przodu to z tylu się otwierały a były zamknięte. Tak samo jak z kierowcy były otwarte to z tyłu chciałem podnieść guzik by otworzyć i kierowcy się zamykały.

I jeszcze jedno sprawdziłem bezpieczniki i są ok.

0 8
  • #2 15 Lis 2016 09:35
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Do dociagania drzwi i do centralnego są oddzielne pompki. Pompka z centralnego ma i tak ciężkie życie - dodatkowa funkcja zamykania drzwi po ruszeniu pewnie ja dobiła.

0
  • #3 15 Lis 2016 15:05
    likwidator17
    Poziom 3  

dziekuje...:( pojade dzisiaj na junkyard sa dwa z 95 Roku wymontuje pompke zeby sprawdzic czy to ona jesli nie to ja oddam... odezwe sie w tej sprawie.

0
  • #4 15 Lis 2016 15:49
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Pompka jest pod tylnym siedzeniem. Wyciągnij ją, ściągnij dekiel i powąchaj w środku. :)

0
  • #5 21 Lis 2016 20:24
    likwidator17
    Poziom 3  

witam ponownie.
    Bylem po pompke na zlomie.Meski ograbine do zera w pare dni-wiec nie dostalem tego co chcialem:( ,ale zaaplikowalem sam silniczek z e300 (wziolem tez ze 190 na zapas jakby co). Po wymiane I oczywiscie malych przerobkach bo nie pasuje - jest grubszy silniczek- zaczelo wsio dzialac z drzwiami.
    Jednak nie tak do konca poniewaz silnik ktory dociaga tylna klape - dociaga ja i po chwili slychac "psssyt" I klapa wraca do gory - teraz to juz nie wiem co sie dzieje czy to kolejny silniczek pada???
    Dodatkowo zauwazylem to juz wczesniej zanim cokolwiek padlo z centralki tzn. po uruchomieniu silnika pompka centralnego sie zalacza I pompuje tylko nie wiem co I po co az po jakims czasie nabije powietrze I sie wylacza.Czy to normalne?
    dziekuje za pomoc

0
  • #6 22 Lis 2016 04:00
    likwidator17
    Poziom 3  

ps. wlasnie doszedlem do centralnego dlaczego mam taki problem. wystarczylo zamienic plus na mase w silniczku a mase na plus. Pokazal mi to alarm -tzn. po "zazbrojeniu" 15-20 sekund otwieral cantralnym wszystko ale byl aktywny-syrena. Po zamianie masy na silniku centralki przestalo sie tak dziac I klapa zaczela dociagac etc. dzieki I pozdrawiam L

0
  • #7 22 Lis 2016 21:43
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Po włączeniu zapłonu pompka uzupełnia ciśnienie w siedzeniu "ortopedycznym" (jeżeli takowe w aucie jest)

0
  • #8 07 Gru 2016 05:41
    likwidator17
    Poziom 3  

ok nie wiem czy siedzenie ortopedyczne to chodzi o podporke pod plecy? bo jest takie cos ze pompuje pod dolna czesc plecow. sorry ze nie odpisuje czesto lecz sporo mam na glowie przed swietami - klijenci szaleja.

0
  • #9 07 Gru 2016 07:11
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Tak - to właśnie siedzenie jest określane potocznie jako "ortopedyczne" a jego fabryczna nazwa to "Multikontursitz" o ile dobrze cytuję niemiecką nazwę.

0
  Szukaj w 5mln produktów