Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie pomieszczenia

Matijass95 15 Lis 2016 11:06 348 10
  • #1 15 Lis 2016 11:06
    Matijass95
    Poziom 4  

Witam. Posiadam zestaw 4 głośników, chciałbym dołączyć jeszcze subwoofer pasywny. Pytanie, czy przykładowo pod taki wzmacniacz:

YAMAHA A-S201

mogę podłączyć od dzielnie subwoofer czy muszę szukać jakiegoś innego wzmacniacza lub też amplitunera ? Proszę o pomoc.

0 10
  • CControls
  • #2 15 Lis 2016 11:16
    sosarek

Poziom 43  

Matijass95 napisał:
    YAMAHA A-S201

To zestaw stereo, nie podłączysz do niego bezpośrednio żadnego subwoofera.

0
  • #3 15 Lis 2016 11:36
    Matijass95
    Poziom 4  

Tak właśnie myślałem, aczkolwiek chciałem się dowiedzieć bo znajomy takowy posiada, ale ma tez również taki amplituner : AMPLITUNER DENON AVR-600RD , pod niego chyba juz moge podłączyć wzmacniacz, tyle ze musiałbym przerobić kabel na końcówkę RCA ?

0
  • #4 15 Lis 2016 11:44
    sosarek

Poziom 43  

Matijass95 napisał:
    znajomy takowy posiada, ale ma tez również taki amplituner : AMPLITUNER DENON AVR-600RD , pod niego chyba juz moge podłączyć wzmacniacz

W jakim celu?
    Matijass95 napisał:
    musiałbym przerobić kabel na końcówkę

Kabel od czego?

0
  • CControls
  • #5 15 Lis 2016 11:51
    Matijass95
    Poziom 4  

Głośniki które posiadam, dają bardziej czysty wokalowy dźwięk bez podbicia bassu. Mojego przyjaciela córka, chciałaby wynająć przestrzeń na swoje 18- ste urodziny i potrzebuje podpiąć głośnik niskotonowy by wprowadzić tzw. bass. Mam takowa skrzynie gdzie z głośnika wychodzi plus i minus. Kiedyś ktoś mi mówił, że mogę wziąć kabel z jedna wtyczka RCA i połączyć własnie z tym kablem od głośnika.

0
  • #6 15 Lis 2016 11:53
    sosarek

Poziom 43  

Matijass95 napisał:
    Kiedyś ktoś mi mówił, że mogę wziąć kabel z jedna wtyczka RCA i połączyć własnie z tym kablem od głośnika.

Więcej nie słuchaj takich porad.
    Amplituner o którym wspomniałeś posiada wyjście na subwoofer aktywny(z własnym wzmacniaczem), pasywny z nim nie zagra.

0
  • #7 15 Lis 2016 11:59
    Matijass95
    Poziom 4  

Rozumiem, a czy mógłbyś mi coś polecić, aby podłączyć 4 głośniki wraz z subwooferem pasywnym no i żeby można było puszczać muzykę z laptopa ?

0
  • #8 15 Lis 2016 12:03
    sosarek

Poziom 43  

Może napiszesz co to za głośniki, jaki ten subwoofer pasywny.

0
  • #9 15 Lis 2016 12:12
    Matijass95
    Poziom 4  

Jeżeli chodzi o kolumny są to: Voice Kraft DS-502VK
    Subwoofer: Excursion SHX-10S4

0
  • #10 15 Lis 2016 12:16
    sosarek

Poziom 43  

Matijass95 napisał:
    Excursion SHX-10S4

To model głośnika do Car Audio a nie zastosowań domowych.

0
  • #11 15 Lis 2016 13:06
    Matijass95
    Poziom 4  

Wiesz całkiem możliwe, ale pozostał on po wcześniejszym właścicielu który miał normalnie podłączony ten subwoofer z tymi kolumnami. Niestety wzmacniacz zabrał ze sobą i póki co mam tylko te kolumny podpięte.

Dodano po 5 [minuty]:

To może inaczej, co potrzebuje pod te głośniki aby moc je napędzić razem z jakimś innym subwooferem niż tym obecnym ? .

Dodano po 40 [minuty]:

A jeszcze jedno pytanie, Czy subwoofer aktywny poprzez kabel XLR/RCA podepnę spokojnie pod tego DENON AVR-600RD ?
    Niestety nie znam się na tym za bardzo, wiec dlatego tak dopytuje, bo jeżeli tak, to chyba lepiej będzie dla mnie dokupić subwoofer aktywny porostu, jak większość sprzętu wymieniać.
    A może akurat ktoś będzie miał mi pożyczyć ;)

0