Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop ACER 5810T - Laptop nie widzi nagrywarki dvd w win 10

teyo3 15 Nov 2016 11:30 1005 4
    teyo3
    Level 11  
    Witam mam poważny problem z którym nie moge sobie poradzić a mianowicie chodzi o to że kolega dał mi laptopa żeby mu pomoc ponieważ po zainstalowaniu win 10 nagle komputer nie widzi nagrywarki dvd , sprawa wyglada dość prosto a tak nie jest ponieważ najpierw zrobiłem według poradnika wpisałem w wierszu poleceń reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001
    po resecie juz komputer pokazywał nagrywarkę ale niestety na krótko ,był jeszcze jeden sposób usunie wpisu z rejestru zrobilem tak jak opisano (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
    Usu wpiś UpperFilters.) tylko że no właśnie zrobiłem źle bo ja je wszystkich kluczy zaczynających się na {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} pousuwałem wpis upperFilters dokładnie z tych kluczy jak na fotkach widać, oczywiście po tym komputer nie chce juz wstać punk przywracania systemu nie był utworzony na tym laptopie wiec ta opcja odpada cały czas próbuje sie restartować ale jest komunikat kod zatrzymania INACCESSIBLE BOOT DEVICE
    i tak w kółko wymyśliłem coś takiego że zobaczę u siebie na stacjonarnym komputerze z windows 7 rejestr i ponownie dodam te brakujące wpisy upperfilters oczywiście nic to nie dało chyba że coś zrobiłem źle ale wpisywałem w tych kluczach co po usuwałem po resecie laptopa udałem się do wiersza poleceń żeby wywołać rejestr i zauważyłem że na laptopie brakuję w tych kluczach plików Installer32 wiec dodałem wszystkie myślałem że to załatwi sprawę ( dodałem tak jak jest na fotkach) ale nic to nie pomogło dalej w laptopie nie włącza się windows 10 już nie wiem co mam robić bardzo was proszę op pomoc ma ktoś jakieś pomysły jak załączyć ten laptop jak z powrotem zrobić stabilny rejestr żeby było tak jak przed usunięciem , czy ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić nawet nie mogę zrobić od nowa systemu nie mam płyty instalacyjnej oraz na laptopie są dane różne a nie mogę ich stracić maskara :(
    sosarek

Level 43  
    Wejdź w Tryb Awaryjny, usuń ją, restart i poczekaj aż system zainstaluje ją ponownie.
    teyo3
    Level 11  
    sosarek hejka dzieki za odp ale mozesz mi powiedziec jak to win 10 nie ma trybu tradycyjnrgo na F8 i co usunac dokladnie mozesz mi napisac dokladnie bo za bardzo nie wiem dokladnie

Dodano po 9 [minuty]:

sosarek nic z tego poniewaz nie mozna wejdź w tryb awaryjny komputer sie restartuje i tak w kółko ta opcja odpada a szkoda:(
    sosarek

Level 43  
    http://soisk.pl/uruchamianie-systemu-windows-10-w-trybie-awaryjnym/
    Następnie w Menadżerze zadań sprawdź czy napęd jest widoczny - jeśli tak usuń go i wykonaj ponowne uruchomienie.
    teyo3
    Level 11  
    sosarek jak by sie tak dało było by super ale nie stety po wyborze 4 czyt to tryb awaryjny czy 5 z obsługą sieci lub 6z wierszem polecen inne funkcji nic sie nie załącza tylko ponownie do wyboru trybów i tak w kółko co zrobić w takiej sytuacji ?

Dodano po 18 [minuty]:

Dodam jeszcze że po wejściu do Biosu i ustawieniu bootowania na cd/dvd też nie startuje bo chciałem odpalic konsole linux GPARTED Live Cd ale niestety laptop nie odtwarza napędu ręce opadają i podejrzewam że usb tez nie bo to przez to że te wpisy zostały pozmieniane nie odtwarza nic czyli cd/dvd i usb już mi się pomysły kończa jakieś propozycję

Dodano po 4 [godziny] 5 [minuty]:

Witam nikt nie pomoże nikt nie wie jak rozwiazać ten problem musi być przecież jakieś wyjście ?

Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:

sosarek twoja metoda niestety nie skutkuje , ktoś ma jakieś pomysły co można zrobić żeby wystartował system ?

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Witam chciałem poinformować odnośnie mojego problemu już wszystko ok poradziłem sobie dzięki temu filmikowi , także jak ktoś z was będzie miał problem to nie czekajcie w nieskończoność bo się nie odczekacie tylko sami próbujcie szukac na własną rękę a tu jest rozwiązanie tego poważnego problemu
    także temat zamykam problem rozwiązany !
    https://www.youtube.com/watch?v=8aa8xM-ajIg