Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG, SAMSUNG - Nie idzie dźwięk

equall1 15 Lis 2016 16:16 669 24
  • #1 15 Lis 2016 16:16
    equall1
    Poziom 3  

Witam posiadam:
    - telewizor: LG 55LB65
    - kino domowe: SAMSUNG HT-H5530
    - dekoder: Orange WHD80
    - pilot uniwersalny: LG TV

Problem tkwi w tym ze nie mam dźwięku puszczonego z kina domowego tz. dźwięk płynie jedynie z TV (od dekodera) ale na kino domowe już nie. Wszystko mam połączone ze sobą kablami HDMI ( dekoder - tv, kino domowe - tv), a także mam pytanie o poprawną konfiguracje pilota uniwersalnego od telewizora, tz jak to zrobić żeby był jeden pilot a nie 3 ?

Proszę o pomoc z góry dziękuje !

ps. nie posiadam w dekoderze wyjścia optycznego.

0 24
  • #2 15 Lis 2016 16:31
    Polon_us
    Poziom 41  

W instrukcji telewizora i kina proszę poczytać o ustawianiu funkcji ARC.

Model telewizora podany poprawnie?

0
  • #3 15 Lis 2016 16:47
    equall1
    Poziom 3  

Właśnie tutaj jest problem z tym ARC gdy zaznaczę te funkcji nic a nic się nie dzieje, nawet jeśli przejdę na kino domowe (obraz z kina) to potem nie wrócę na telewizor z uruchomiona funkcja ARC. Takki model mam na opakowaniu telewizora.

0
  • #4 15 Lis 2016 19:16
    Polon_us
    Poziom 41  

W telewizorze włączona funkcja SimpLink?

equall1 napisał:
    Takki model mam na opakowaniu telewizora.

To proszę dodatkowo sprawdzić na etykiecie z tyłu telewizora.
    equall1 napisał:
    nawet jeśli przejdę na kino domowe (obraz z kina) to potem nie wrócę na telewizor z uruchomiona funkcja ARC

Proszę to dokładniej wyjaśnić. W szczególności wytłuszczony fragment.

0
  • #5 15 Lis 2016 19:51
    equall1
    Poziom 3  

Tak simplink jest uruchomiony. Pełna nazwa LG 55LB650V. Chodzi o to ze jeśli będzie wyswtielane menu kina domowego na tv YT czy jakiś film to potem nie wróci mi na dekoder tz. obraz z dekodera.

0
  • #12 16 Lis 2016 05:17
    Polon_us
    Poziom 41  

W kinie ARC jest ustawione na "ON"?
    W kinie włączona jest funkcja HDMI-CEC? W wersji Samsunga pod nazwą Anynet+.

Zakładając, że to wszystko jest ustawione kolega sprawdził działanie przycisku "TV Sound' na pilocie kina?
    Tak na wszelki wypadek.

Jeśli powyższe nie pomoże, to trzeba będzie sprawdzić inne kable HDMI.
    Na potrzeby ARC kable HDMI muszą spełniać wymagania HDMI 1.4a lub wyżej.

0
  • #14 16 Lis 2016 16:06
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, wyczerpałem się ...

A jak zauważyłem teraz, temat ten był już przez autora tematu drążony -> Link

0
  • #15 16 Lis 2016 16:37
    equall1
    Poziom 3  

Tak to prawda i nic się nie udało tz. udało się przez kabel optyczny a teraz nie mam tego wyjścia w dekoderze :/ I nie wiem czego tutaj jest wina... Sprzęt jest nowy kopiłem go w tamtym roku.

0
  • #16 16 Lis 2016 17:10
    Polon_us
    Poziom 41  

Czasami się tak zdarza - systemy różnych producentów po prostu nie dogadują się i niewiele można tu zdziałać.

Ale ten dekoder Orange ma przecież wyjście cyfrowe audio koaksjalne (Coax) oznaczone S/PDIF.
    Wystarczy zaopatrzyć się w konwerter Coax In -> Optical Out (taki jak na poniższym zdjęciu) i wszystko będzie "po staremu";

LG, SAMSUNG - Nie idzie dźwięk

equall1 napisał:
    udało się przez kabel optyczny

Heh, wypadałoby napisać końcowe rozwiązanie w poprzednim temacie ...

0
  • #17 16 Lis 2016 17:21
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Można jeszcze spróbować z aktualizacją oprogramowania tv i KD (jeśli nowsze softy są dostępne) i przywrócenie nań ustawień fabrycznych.

0
  • #19 16 Lis 2016 19:11
    Polon_us
    Poziom 41  

equall1 napisał:
    Czyli wystarczy ze kupie tą przejściówkę ?

Nie ma przejściówki sygnał Coax In -> Optical Out.
    Ale jest konwerter, który w ten sposób działa.
    Jeśli kolega ma na myśli urządzenie pokazane w moim uprzednim wpisie, to odpowiedź jest -> Tak - zadziała.

Przy kupowaniu proszę zwrócić szczególną uwagę w którą stronę działa wybrany konwerter -> opis na obudowie.
    Musi być tak jak pokazany powyżej - Coax In -> Opt Out.
    Są identycznie wyglądające konwertery działające w drugą stronę.
    A nie są one - te konwertery - zamienne.

P.S. Konwerter a przejściówka to są dwie zasadniczo różne sprawy.

0
  • #20 16 Lis 2016 19:14
    equall1
    Poziom 3  

Wybacz średnio znam się na tym :( Tylko trochę nie wiem które to będzie wyjście w dekoderze ? Tz. chodzi mi o podłączenie tego konwektora. (Nie wiem czy mogę podać link do aukcji na której on się znajduje żeby mieć pewność ze to właśnie ten, bądź podesłać jakąś aukcje/sklep, nie chce kopić tego źle).

Aaa i jeśli chodzi o ten pilot uniwersalny (Magic) znasz jego konfiguracje ?

0
  • #21 16 Lis 2016 21:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

equall1 napisał:
    chodzi mi o podłączenie tego konwektora

Instrukcja dekodera:
    "podłączenie zestawu audio z wykorzystaniem wyjścia cyfrowego S/PDIF – zestaw audio podłącz za pomocą kabla zakończonego wtykiem CHINCH do gniazda S/PDIF w dekoderze; połączenie to umożliwia odbiór dźwięku w systemie Dolby Digital"
    Konwerter, jaki podał Kolega @Polon_us w poście nr 16 (na fotce) jest jak najbardziej w takim zestawieniu prawidłowy.

0
  • #22 16 Lis 2016 21:37
    equall1
    Poziom 3  

Dobrze dziękuje bardzo ! To postaram się jakiś jutro kupić no i załatwić tą sprawę, chce jeszcze zrobić ten pilot uniwersalny, ale ciężko znaleźć mi jego instrukcje.

0
  • #23 16 Lis 2016 22:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

equall1 napisał:
    To postaram się jakiś jutro kupić

Polon_us napisał:
    Przy kupowaniu proszę zwrócić szczególną uwagę w którą stronę działa wybrany konwerter -> opis na obudowie.
    Musi być tak jak pokazany powyżej - Coax In -> Opt Out.

Dwa razy się upewnić, że kupujesz właściwy - to nie jest urządzenie dwukierunkowe, nie zadziała "w drugą stronę" jeśli się pomylisz.
    equall1 napisał:
    jak to zrobić żeby był jeden pilot a nie 3 ?

Problemem jest to, że takie piloty obsługując inne urządzenia (innego producenta) obsługują je tylko w sposób podstawowy.

0
  • #24 16 Lis 2016 22:57
    equall1
    Poziom 3  

Dobrze rozumiem już zrobiłem scrrena na telefonie wiec pokaże w sklepie :) A jeśli chodzi o tego pilota to czy istnieje możliwość skonfigurowania go tak aby tylko uruchamiał tv kino dekoder i można nim było zmieniać kanały i regulować dźwięk ?

17-11-2016 - Zamówiłem mam nadzieje ze to będzie to :)

0