Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 2000r - Panel climatronic przestał poprawnie działać

RomekPrzydomek 15 Lis 2016 17:36 450 3
  • #1 15 Lis 2016 17:36
    RomekPrzydomek
    Poziom 6  

Witam serdecznie. Na wstępie powiem, że przeglądałem forum i czytałem kilka tematów o podobnym problemie lecz rozwiązania nie znalazłem.
    Posiadam Opla Vectra B z 2000r. 2.0 DTI z automatyczną klimą (climatronik) i ostatnio pewnego dnia podczas jazdy nawiew zaczął pracować na wyższych obrotach z nawiewem na szybę. Zawsze używałem opcji "AUTO". teraz niezależnie d tego czy zwiększam/zmniejszam siłę nawiewu wieje tak samo, niezależnie czy ustawiam na nogi czy na szybę cały czas wieje na szybę, jedynie działa zwiększenie/zmniejszenie temperatury. Zawsze było tak ze po przekręceniu kluczyka na zapłon było przez chwile słychać takie jakby szumienie z climatronika przez kilka sekund, później ustawało, zapalałem samochód i wszytko działało prawidłowo, teraz po przekręceniu zapłonu od razu nawiew działa na prawie maksymalnych obrotach na szybę, po zapaleniu to samo. ustaje dopiero po cofnięciu kluczyka (zgaszeniu silnika). Gdzie tkwi problem? Kontrolki na panelu działają prawidłowo (jak klikam "auto" to kontrolka auto się zapala, inne nie, jak zmienię na którąś z opcji "szyba, nogi, nogi/twarz/nogi/szyba itp to świeca sie odpowiednie kontrolki niestety bez reakcji nawiewu). Dosłownie tak samo jak by wypiął kostki od panelu (wtedy właśnie tak nawiew działa po przekręceniu zapłonu nawiew z automatu się tak załącza.

Co się popsuło, jakieś pomysły? Moduł prędkości wentylatora? Padł sam panel? Gdzie szukać problemu? Nie chce kupować nowego panelu tylko po to żeby sprawdzić czy to on się popsuł, bo jak się okaże że nowy będzie działał tak samo to oznacza, że to nie panel się popsuł.

0 3
  • #3 22 Lis 2016 19:27
    RomekPrzydomek
    Poziom 6  

Dzięki kolego, tranzystory przelutowane, choć stare nie wyglądały na spalone a mam wersje z elektronicznym gazem wiec trochę męki było żeby ten moduł wykręcić. Jutro rano sprawdzę czy działa.

Mam jeszcze jedno pytanie, na środkowym wyświetlaczu od jakiegoś czasu nie wyświetlało mi że jest opcja "AUTO" czyli literka "A" a jedynie jej fragment. o co chodzi?

0
  • #4 23 Lis 2016 10:40
    RomekPrzydomek
    Poziom 6  

Podłaczyłem, działa wszystko. Wszystko prócz cyferek na wyświetlaczach... da się to naprawić?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo