Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wifi przerywa - Laptop na przemian laczy i nie laczy z siecią, co robić?

15 Lis 2016 18:13 2880 10
  • Poziom 4  
    Cześć. Na początku powiem, że szukałem długo po internecie i nie mogłem znaleźć rozwiązania, dlatego piszę tutaj nowy post. Mam bardzo duży problem z połączeniem z wi-fi na moim laptopie Lenovo G500H. Problem polega na tym, że internet rozłącza się, po czym się łączy i tak w kółko, w odstępach kilkusekundowych najczęściej, czasem internet jest dłużej.
    Zadzwoniłem do obsługi technicznej mojego internetu (światłowód 50Mb/s) i próbowaliśmy razem coś zdziałać, ale na próżno. Przestało go rozłączać, gdy zresetowaliśmy do ustawień fabrycznych router (TP LINK TL-WR841N) i jedynym urządzeniem podłączonym do sieci był mój laptop. Wtedy było wszystko ok, po czym po kolei podłączałem inne urządzenia - komputer (było ok), telefon (było ok), ipada (bylo ok), poszedlem do sklepu, wróciłem i znowu przerywało cały czas.. Uruchomiłem komende ping do mojego routera no i przeważnie wygląda to tak, że dostaje kilkanaście odpowiedzi, po czym jest, że upłynął limit czasu żądania, potem odpowiedzi i tak w kółko..
    Zaznaczę też, że oprócz karty sieciowej, która jest w moim laptopie spróbowałem podłączyć się do internetu przez dwie inne karty sieciowe (na usb) firmy TP-LINK (które na pewno działają, bo wyjąłem je z innych komputerów) i problem był prawie taki sam (na ikonce internetu nie pokazywał się czerwony krzyżyk, potem że znajduje sieć, łączenie i w końcu internet - tak jak to miało miejsce przy karcie z laptopa) tj ikonka pokazywała, że jest połączony z internetem, ale załadować żadnej witryny nie mogłem i było napisane, że wykryto zmiane sieci.
    Zaktualizowałem firmware routera, wydaję mi się, że również miałem najnowsze sterowniki do karty sieciowej w laptopie (co do tych na USB to na pewno miałem najnowsze), zmienialiśmy kanały, częstotliwość itd itd Wszystko co można było zrobić w ustawieniach routera. Do tego też zmieniłem w ustawieniach zasilania wszystko na maksymalną wydajność.
    Byłem również u mojego znajomego sprawdzić czy na innym wifi też mam takie problemy, ale oglądaliśmy jakieś filmiki przez bite 4h i ani razu nie przerwało internetu.
    Dostałem propozycję zamiany routera na mocniejszy, ale wątpie, żeby to był problem z routerem, w sumie to nie mam pojęcia w czym tkwi problem, bo wszystko się jakby eliminuje.
    Jeśli mielibyście jakikolwiek pomysł na to, co mógłbym jeszcze zrobić w tej sytuacji albo w czym może tkwić problem, to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
  • Switche POE
  • Poziom 13  
    Jeśli laptop działa po wifi u kolegi. A u ciebie zrywa połączenie może to wskazywać na wadliwy router. Rozumiem że u Ciebie zrywa na wszystkich urządzeniach po wifi.
    Sprawdź czy Twój laptop działa po lanie na Twoim routerze.
    Spróbuj podmienić u siebie router.
  • Poziom 4  
    Właśnie o to chodzi, że to się dzieje tylko na laptopie, reszta urządzeń nie ma takiego problemu. Jeśli jutro nie znajdę rozwiązania to w czwartek odbiorę nowy router i sprawdzę na nim.
  • Switche POE
  • Poziom 13  
    Sprawdź czy internet w twoim laptopie działa po lanie.
    Przy założeniu że wszystkie inne urządzenia oprócz Twojego laptopa działają u Ciebie.
    To może świadczyć o zbliżającej się konieczności na nadchodzącą wymianę karty sieciowej w Twoim laptopie. :cry:

Spróbuj jeszcze podmienić zasilacz w Twoim routerze wifi - często problem z siecią wifi jest spowodowany niesprawnym zasilaczem - zużyte kondensatory elektrolityczne.
    Sprawdź czy na Twoim kanale wifi nie pracuje router sąsiada.
  • Poziom 4  
    Ale co ma do rzeczy karta sieciowa, kiedy sprawdzałem połączenie na 3 różnych?

Jak tylko wykonam te rzeczy to wkleje screeny.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Dlatego że chcemy ustalić przyczynę takiego zachowania twojej sieci bezprzewodowej.
  • Poziom 4  
    Ok więc sprawa wygląda tak: szło całkiem ok, do sieci nie był podłączony ani mój ipad ani telefon. włączyłem te monitorowanie i wszystko było ok, więc podłączyłem te 2 urządzenia w celu sprawdzenia czy coś się zmieni i rzeczywiście, po chwili przerwało połączenie tak jak to się działo wcześniej. Rozłączyłem więc ipada i telefon i po 3 minutach wszystko wróciło do normy i już myślałem, że wszystko wiadome, a tu znowu rozłączyło, pomimo, że te 2 urządzenia w sieci już nie byly od dobrych kilku minut. Dodałem też screena z powiadomienia, co zostało naprawione, kiedy zmuszony byłem do użycia windowsowego narzędzia do rozwiązywania problemów, żeby wróciło połączenie.

Wifi przerywa - Laptop na przemian laczy i nie laczy z siecią, co robić? Wifi przerywa - Laptop na przemian laczy i nie laczy z siecią, co robić? Wifi przerywa - Laptop na przemian laczy i nie laczy z siecią, co robić? Wifi przerywa - Laptop na przemian laczy i nie laczy z siecią, co robić? Wifi przerywa - Laptop na przemian laczy i nie laczy z siecią, co robić? Wifi przerywa - Laptop na przemian laczy i nie laczy z siecią, co robić?
    Przy takim sygnale nie ma szans na stabilne połączenie. Innych sieci nie odbierasz to jakieś odludzie czy coś nie tak z kartą sieciową?
  • Poziom 4  
    Małe miasto, żadne odludzie. Normalnie mam po 4 kreski, na każdym innym urządzeniu.
    Kreski są dobre w testach ciążowych a nie przy pomiarach wifi. Jak chcesz porównywać to też zainstaluj inssider-a lub inny program do pomiarów. Wygląda że coś się dzieje z kartą sieciową w tym komputerze.