Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 626 1999 - problem z ABS

Lapid 13 Lip 2005 14:58 14221 11
  • #1 13 Lip 2005 14:58
    Lapid
    Poziom 2  

Witam, w mojej Mazdzie 626 z 1999 r. pali się kontrolka ABS, TCS i hamulca ręcznego. Podobno może to być usterka czujnika ABS albo jego obwodu. W skarjnych przypadkach może to podobo być też uszkodzenie centraki ABS. Czy ktoś wie ile to kosztuje? Jak często zdarzają się tego rodzaju uszkodzenia? Problem jest taki, że kontroliki nie zawsze się świecą, a wtedy wszystki systemy działają w porządku.

1 11
  • #2 13 Lip 2005 15:14
    harlejowiec
    Poziom 25  

Sprawdź sobie poziom płynu hamulcowego.

2
  • #3 13 Lip 2005 15:45
    autobugga
    Poziom 12  

jezeli auto jest po jakims wypadku to czesto centralki abs sie uszkadzaja[od wstrzasu] jezeli tak nie bylo stawiam na czujke lub przewody dochodzace do wszystkich czujek moga byc popekane,przerwane jak rowniez mogly ulec zabrudzeniu wyczki.Nalezaloby odkrecic czujki i je oczyscic .

2
  • #4 13 Lip 2005 17:12
    Lapid
    Poziom 2  

Auto nie było powypadkowe. Od dawna nie jeździełem też po deszczu (podobno zdarzają się przypadki uszkodzenia centalki abs-u przez deszczówkę). Poza tym raz się palą, a niekiedy nie. Cy ktoś wie, ile - jak by co- kosztuje może kosztować taka centralka?

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że tylne klocki hamulcowe mam zjechane. zamierzalem je jeszzce wymienić. Czy to może mieć jakiś związek?

1
  • #5 13 Lip 2005 17:47
    autobugga
    Poziom 12  

zbyt mocno zuzyte klocki nie maja nic wspolnego z nieuzbrajaniem sie abs jak bedziesz wymienial klocki zdemonuj czujki absi oczysc .Zacznij od podstaw a unikniesz wiekszych kosztow zrob tak jak pisalem w poprzednim poscie i zobaczysz czy jest tego efekt jezeli nie to szukamy dalej a wymiana centralki to juz ostatecznosc.Pozdrawiam.

1
  • #6 13 Lip 2005 17:52
    Lapid
    Poziom 2  

Dzięki, mam nadzieję, że to jakaś pierdoła. Jeszcze na wymianę czunika bym się szarpnął, ale wymiana centralki? Kurnik, to już wolę nie mieć ABS i TCS.

0
  • #7 13 Lip 2005 18:06
    autobugga
    Poziom 12  

takie rzeczy jak demontaz czujnika mozesz wykonac pod domem wystarczy odkrecic kolo i masz dostep do czujnika i tak postepujesz 4 razy.

2
  • #8 13 Lip 2005 19:03
    Lapid
    Poziom 2  

I tak miałem w najbliższą sobotę wymienić klocki z przodu i z tyłu. Zatem jedna robota.

-1
  • #9 13 Lip 2005 20:50
    Haczyk
    Poziom 19  

sprawdź wypinając po kolei przewody czójników abs od centralki i czy zapali się kontrolka ABS-u miałem dokładnie ten sam objaw w Oplu omedze też raz się uzbrajał ABS a raz nie przyczyna uszkodzona czójka w tyklnym prawym kole wypinałem po kolei czójki ABS-u w centrali z tego co pamiętam ma iśc tam napięcie 11V na czójkę

0
  • #10 13 Lip 2005 22:05
    autobugga
    Poziom 12  

jesli chodzi o palaca sie lampke od hamulca mogl zaciac sie przelacznik troche WD-40 i powinno pomoc.Jeszcze co do abs po wymontowaniu czujek w miejscach gdzie sa montowane przemyj jakims srodkiem szybkoodparowujacym i przedmuchj sprezonym powietrzem.Pozdrawiam

2
  • #11 14 Lip 2005 17:20
    Slawek J
    Poziom 30  

Jak czujniki od ABS-u ulegna zabrudzeniu np. smarem z peknietej oslony przeglubu to tez bedzie ci wskazywalo uszkodzenie systemu. Bardzo malo prawdopodobne by ulegla uszkodzeniu sterownik ale jednoznaczna odpowiedz powinienes otrzymac po sprawdzeniu samochodu na komputerze.
    Pozdrawiam.

2
  • #12 14 Lip 2005 20:57
    Haczyk
    Poziom 19  

ja bym sprawdził najpierw czójki i odpinał po kolei z drugiej strony jeśli padł sterownik to kontrolka ABS odrazu powinna się zapalić

2